Vadovas

Tatuiruotės rašalo spalvos: lengviausiai ir sunkiausiai pašalinami pigmentai

Tatuiruotės, kuria esate nepatenkintas, pasidarymas gali būti momentas, kai jaučiatės nugalėtas. Jūs išleidote daug pinigų, patyrėte rimtą tatuiruočių skausmą, kad liktų tatuiruotė, kuri jums nepatinka. Laimei, tatuiruočių šalinimas lazeriu yra gana nusistovėjęs ir sėkmingai pašalina ir išblukina tatuiruotes.

Tatuiruočių šalinimas lazeriu paprastai yra geriausias ir saugiausias būdas visam laikui pašalinti rašalą.

Bet kaip lazeris pašalina rašalą, įdėtą į odos sluoksnius? Ir ar tatuiruotės spalva turi įtakos lazerio šalinimo procedūros efektyvumui?

Tolesnėse pastraipose mes spręsime šiuos svarbius klausimus, kuriuos kiekvienas, norintis tatuiruotės, turėtų užduoti sau. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Tatuiruočių šalinimas lazeriu: kaip tai veikia?

Prieš pradėdami rašalo spalvas ir kaip jos gali būti pašalintos, pirmiausia turime aptarti patį pašalinimo būdą ir jo veikimą.

Tatuiruočių šalinimas lazeriu apima lazerinių žibintų naudojimą arba fotomechaninį efektą, skirtą rašalui nukreipti į odą ir pašalinti pigmentą, ištirpinant rašalo daleles. Lazeris naudoja tam tikro dažnio infraraudonąją šviesą, kad nukreiptų rašalą ir kaitintų, kol jis ištirps. Tatuiruočių šalinimas lazeriu atliekamas naudojant Q perjungiamus lazerius. Lazeris veikia taip;

 • Lazerinė infraraudonoji šviesa patenka į odos sluoksnį, vadinamą dermu, kur dedamas rašalas
 • Tuomet rašalas sugeria šviesą ar šilumą
 • Kai lazerio šviesos energija kaitina rašalą, jis pradeda sklaidytis aplinkinėje odoje

Štai ir viskas. Visas procesas yra gana paprastas ir paprastas. Tatuiruočių šalinimo lazeriu procedūra gali užtrukti iki 10 seansų standartinio dydžio tatuiruotėms. Tačiau kai kuriais atvejais, kai rašalas yra tam tikros spalvos arba tatuiruotės yra sunkiai pasiekiamos, pašalinimas lazeriu gali pareikalauti iki 20 seansų.

Informacija: Q perjungimo lazerių tipai, naudojami spalvotoms tatuiruotėms pašalinti;

 • Q perjungtas Ruby lazeris – 694 nm bangos ilgis mėlynos, žalios, violetinės, kalkių rašalo spalvoms
 • Q-perjungtas Aleksandrito lazeris – 755 nm bangos ilgis juodos, žalios, mėlynos spalvos rašalo spalvoms
 • Q-perjungtas ND: YAG lazeris – nuo 532 nm iki 1064 nm bangos ilgio juodos, tamsiai rudos, tamsiai violetinės, raudonos ir giliai geltonos rašalo spalvos

Taip pat skaitykite: 

 • Tatuiruočių šalinimas: viskas, ką turėtumėte žinoti (prieš gaudami tatu!)
 • Geriausios tatuiruočių šalinimo mašinos, skirtos tatuiruotėms pašalinti 2021 m!

Taigi, kurios rašalo spalvos yra lengviausiai ir sunkiausiai pašalinamos?

Taigi, kurios rašalo spalvos yra lengviausiai ir sunkiausiai pašalinamosKreditas: Instagram

Rašalo spalvas lengviausia pašalinti

 • Juoda ir pilka rašalo spalvos arba tatuiruotes lengviausia pašalinti naudojant lazerio šalinimo metodą. Kadangi juoda ir pilka spalvos tiesiogiai sugeria infraraudonųjų spindulių šviesą ir greitai įkaista, rašalas visiškai išsisklaido per 5–10 seansų. Kad lazeris pašalintų juodą/pilką tatuiruotę, jis turi būti 1064 nm bangos ilgio, o tai taip pat veiksmingai pašalina rašalo spalvas, tokias kaip tamsiai ruda, tamsiai violetinė ir tamsiai mėlyna.
 • Raudonos ir tamsiai geltonos tatuiruotės yra antra lengviausia pašalinti. Rašalo spalvas, tokias kaip raudona, oranžinė, violetinė, tamsiai geltonos ir rudos spalvos, nėra taip lengva pašalinti, kaip juodą ar pilką rašalą, tačiau vis dėlto joms paprastai nereikia daugiau nei 10 seansų (priklausomai nuo dydžio ir išdėstymo) tatuiruotė, žinoma). Kad šios rašalo spalvos būtų pašalintos, lazerio bangos ilgis turi būti 532 nm. Turėkite omenyje, kad kuo šviesesnė geltona, tuo sunkiau ją pašalinti.

Tamsūs dažai ir šiltų atspalvių spalvos gana gerai reaguoja į lazerio šviesą ir šildymo efektą. Pavyzdžiui, vasaros metu nerekomenduojama dėvėti juodos ar tamsios spalvos drabužių dienos šviesoje, nes šios spalvos sugeria šilumą ir leidžia jaustis daug šilčiau nei įprastai. Panašiai atsitinka su lazeriu ir tamsiomis, šilto atspalvio rašalo spalvomis.

Ir kokių rašalo spalvų sunkiau atsikratyti?

 • Mėlyna (šviesiai mėlyną pašalinti yra sunkiausia)
 • Žalia (tamsiai žalius atspalvius lengviau pašalinti nei šviesesnius)
 • Violetinė (nuo šviesiai iki vidutinės violetinės spalvos gana sunku atsikratyti)
 • Turkis
 • Laimo žalia
 • Žalsvai mėlyna
 • Neoninės spalvos rašalas

Tam reikalinga lazerio šviesa nuo 694 nm iki 755 nm, o tai yra vos matomos raudonos šviesos bangos ilgis. Šie bangos ilgiai efektyviausiai nukreipia į minėtas spalvas, tačiau sunaudoja žymiai mažesnę galią nei, pavyzdžiui, reikėtų juodam rašalui. Tas pats pasakytina apie ryškesnes ar neonines spalvas.

Sakytume, kad sunkiausiai pašalinamas baltas rašalas. Jis nesugeria jokios infraraudonosios šviesos. Yra buvę atvejų, kai baltojo rašalo tatuiruotės po šalinimo lazeriu procedūros tapo tamsios.

Jei nepavyksta pašalinti lazerio, kas tada?

Naudodami lengvesnes tatuiruotes, greičiausiai susidursite su tam tikrais sunkumais tiek pašalindami, tiek norėdami pasiekti tinkamų rezultatų. Tokiais atvejais teisinga sakyti, kad tatuiruotės pašalinimas lazeriu gali nepavykti. Taigi, kas tada?

Dabar, nors tatuiruočių šalinimas lazeriu laikomas saugiausiu ir efektyviausiu tatuiruočių šalinimo metodu, galite apsvarstyti ir kitus šalinimo būdus;

 • Chirurginis pašalinimas

Kartais pati tatuiruotė arba odos būklė nėra tinkamas kandidatas tatuiruočių šalinimui lazeriu. Tokiu atveju jums rekomenduojama atlikti chirurginį pašalinimą, taip pat žinomą kaip chirurginis pašalinimas. Tai apima jūsų tatuiruotės odos iškirpimą.

Dėl to jums lieka randas (kuris gerai gydo ir tampa vos matomas) toje vietoje, kur kadaise buvo tatuiruotė. Šis metodas rekomenduojamas mažesnėms tatuiruotėms. Tačiau tai laikoma estetine procedūra, todėl nėra apdrausta.

 • Dermabrazija arba tatuiruočių šlifavimas

Jei pašalinimas lazeriu ir chirurginis tatuiruočių pašalinimas jums neatrodo patrauklus, galbūt turėtumėte pabandyti dermabrazija. Tai šlifavimo būdas, kai per šlifavimo prietaisą pašalinami odos sluoksniai, kol smėlis pasiekia rašalą. Nepriklausomai nuo rašalo spalvos, smėlis užtikrina, kad rašalas tiesiog palieka odą, nes nelieka odos, kuri galėtų jį laikyti.

Dabar mes manome, kad tai gana drastiška priemonė, ir mes tikrai to nerekomenduojame. Tai taip pat gali būti gana žalinga odai ir ilgainiui gali būti ne tokia veiksminga, kad pateisintų riziką.

Geriausias tatuiruočių tvirtinimo/šalinimo metodas (kartu su lazerio šalinimu)

Jei norite gero būdo pakeisti blogą tatuiruotę neatliekant operacijos ar rizikingų procedūrų arba visiškai ją pašalinus lazeriu, turėtumėte apsvarstyti galimybę tiesiog ją uždengti.

Dabar tatuiruotės uždengimo efektyvumas gali skirtis, nes tai priklauso nuo dabartinės tatuiruotės dydžio, dizaino ir spalvų schemos. Tai gali būti geras pasirinkimas žmonėms, norintiems atsikratyti lengvesnių tatuiruočių, nes uždengta tatuiruotė pasirodys šiek tiek tamsesnė nei pradinis dizainas.

Tačiau vienos tatuiruotės uždengimas nauju dizainu gali būti ne pats geriausias sprendimas žmonėms, norintiems visiškai atsikratyti tatuiruotės. Tačiau tiems, kurie tiesiog nori didesnio ir geresnio dizaino, jie tikrai turėtų apsvarstyti šį metodą.

Norėdami sužinoti, ar jūsų dabartinis dydis ir rašalo spalva tinka gerai uždengti tatuiruotę, būtinai pasikalbėkite su profesionaliu tatuiruočių meistru, kuris specializuojasi tatuiruočių uždengime. Visada rinkitės profesionalus ir tatuiruočių meistrus, turinčius patirties tatuiruoti, o ne esamą tatuiruotę.

Greitai pakalbėkime apie pikosekundę ir nanosekundę lazerio technologiją

Norėdami užbaigti šią temą, nusprendėme paminėti keletą žodžių apie pikosekundžių ir nanosekundžių lazerio technologiją, susijusią su tatuiruočių šalinimu lazeriu. Galbūt girdėjote apie šias technologijas ir dabar jums įdomu, ar jos veikia geriau, palyginti su skirtingais pigmentais, nei įprasti lazeriai.

„Pico“ lazerio technologija yra naujausias tatuiruočių šalinimo lazeriu pasaulis. Ažiotažas apie šią vadinamąją „Picosure“ lazerio technologiją yra didžiulis. Teigiama, kad jis veikia greitai, kruopščiai ir sugeba atsikratyti bet kokio tatuiruotės pigmento. Bet, ar taip yra?

Tyrimo metu susidūrėme su tyrimu, paskelbtu 2013 m Lazerio ir sveikatos akademijos žurnalas. Tyrime nagrinėjama galimybė, kad „Picoruse“ lazeris pakeis nanosekundinį lazerį. Tyrimo išvados yra šios;

„Picosecond“ lazerio technologija nėra geresnė už standartinę lazerio technologiją, naudojamą tatuiruočių šalinimui. Auksinis tatuiruočių šalinimo lazeriu standartas vis dar yra Q perjungtas lazeris (kuris priklauso nanosekundžių lazerių šeimai).

Taigi, jei kas nors bandys jums parduoti geresnės tatuiruotės šalinimo idėją Pikosekundės lazeriu, pabandykite mandagiai jos atsisakyti. Naudokite standartinį lazerio pašalinimą ir visada rinkitės ekspertus bei patikimus specialistus šiam darbui atlikti.

Galutinės mintys

Meluotume, jei sakytume, kad tatuiruočių šalinimas lazeriu bus 100% efektyvus nuo visų rūšių rašalo spalvų ir pigmentų. Tiesa ta, kad ji veiks geriau prie tamsesnių tatuiruočių ir ne taip gerai su šviesesnėmis tatuiruotėmis. Tai tik infraraudonųjų spindulių, lazerio šviesos fizika. Tačiau, kai tai atlieka profesionalas ir po tam tikro seansų skaičiaus, galite pastebėti, kad tatuiruotė sėkmingai išnyksta.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie rašalo spalvas ir pašalinimą lazeriu, būtinai pasitarkite su lazerio šalinimo ekspertu. Jie išnagrinės jūsų tatuiruotę, spalvų schemą ir iš karto praneš, ko tikėtis iš gydymo/procedūros.