Vadovas

Tatuiruočių šalutinis poveikis: rizika, kurią turėtumėte žinoti!

Tatuiruotės visada yra patraukli idėja; pasidaryti nuostabią tatuiruotę gali būti nepaprastai įdomi ir smagi patirtis, kuri truks visą gyvenimą. Tačiau visa linksmybė ir jaudulys slypi tinkamo tatuiruotės gijimo ir komplikacijų išvengimo metu ir po tatuiruočių.

Taigi, jei galvojate pasidaryti tatuiruotę, prieš susitikimą būtina informuoti ir išsilavinti. Tolesnėse pastraipose apžvelgsime kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius tatuiruočių šalutinius poveikius ir riziką, kurią turėtų žinoti visi. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Dažniausi tatuiruočių šalutiniai poveikiai

Daugeliu atvejų tatuiruotės komplikacijos ar šalutinis poveikis atsiranda tatuiruočių metu arba iškart po tatuiruotės. To priežastis yra ta, kad tatuiruotė yra atvira žaizda. Taigi tarp visų mikrobų ir infekcinių dalelių poveikio organizmui netinkamo gijimo, pirmosios 24–48 valandos paprastai yra svarbiausios, kad būtų išvengta šalutinio poveikio ir komplikacijų.

Tačiau, jei kas nors atsitinka, tai paprastai pasireiškia toliau nurodytu šalutiniu poveikiu;

Dažniausi tatuiruočių šalutiniai poveikiaiIšsaugota tatuiruotė

Odos infekcija

Vienas dažniausių tatuiruočių šalutinių poveikių yra odos infekcijos. Yra daug priežasčių, dėl kurių atsiranda odos infekcijos. Pavyzdžiui;

  • Vienas buvo tatuiruotas užterštais įrankiais
  • Vienas tatuiruočių metu buvo veikiamas bakterijų, virusų ir patogenų
  • Vienas susiduria su odos ir kraujo infekcijomis
  • Vienas buvo tatuiruotas užterštoje aplinkoje
  • Vieną ištatuiravo mėgėjas, kuris nenuvalavo aplinkos arba nenešiojo naujų švarių pirštinių
  • Vienas nesilaikė tinkamos priežiūros
  • Vienas tepė vazeliną ant naujos tatuiruotės

Odos infekcijos dažnai pasireiškia uždegusiose ir iškilusiose tatuiruočių odos vietose. Taip pat iš tatuiruotės išsiskiria per daug plazmos ir rašalo, o kai kuriais atvejais net kraujavimas.

Tatuiruotė yra skaudi ir skausminga, netgi gali padidėti kūno temperatūra ir į karščiavimą panašūs simptomai. Jei atsiranda tokių simptomų, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir gydyti antibiotikais.

Tatuiruočių infekcijos gali pasirodyti ne iš karto. Kai kurios infekcijos įvyksta per savaitę ar dvi į tatuiruotės gijimo procesą.

Alerginės reakcijos

Dabar alerginės reakcijos taip pat yra dažnas tatuiruočių šalutinis poveikis. Ir jie gali atsirasti dėl dviejų pagrindinių priežasčių.

Pirmoji priežastis yra rašalas, naudojamas jūsų tatuiruotėms. Jei tatuiruočių meistras naudoja žemos kokybės rašalą, kuriame nėra rodomų ingredientų, tikėtina, kad tušas turi toksiškų dalių ir net plastiko. Juodasis rašalas mažiausiai sukelia alergiją. Tačiau rašalo pigmentai, tokie kaip geltona, raudona, žalia ar mėlyna, yra labiausiai alergiški tarp žmonių.

Rašalo alergijos simptomai yra stiprus niežėjimas, odos pakilimas ar patinimas, paraudimas, bėrimas ir dilgėlinė. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir pradėti tinkamą gydymą. Po alerginės reakcijos didelė tikimybė, kad tatuiruotė neatrodys gerai.

Kita priežastis, dėl kurios alerginės reakcijos atsiranda tatuiruočių metu, yra tatuiruočių meistro naudojamos pirštinės. Profesionalūs tatuiruočių menininkai nenaudoja latekso pirštinės Dėl priežasties. Daugelis žmonių nežino, kad yra alergiški lateksui, ir tatuiruočių metu, jei tatuiruotą vietą paliečia lateksas, tai gali sukelti alerginę reakciją.

Taigi, jei nesate tikri, ar esate alergiškas lateksui, būtinai paprašykite savo tatuiruočių meistro naudoti nitrilo pirštines, jei jos dar nenaudojamos. Nitrilo pirštinės nesukelia alerginių reakcijų ir paprastai yra geriausias tatuiruočių pirštinių pasirinkimas.

Dengiantys vėžio ženklai

Tai gali neatrodyti kaip tiesioginis šalutinis tatuiruočių poveikis, tačiau, deja, tatuiruotės gali paslėpti jų požymius odos vėžio, ypač jei jie dideli. Dermatologai negali stebėti odos pokyčių tatuiruotėje.

Pavyzdžiui, atsiradus ankstyviems odos vėžio požymiams, paprastai pasikeičia odos spalva ar pigmentacija ir pasikeičia apgamai. Kai padengiamas rašalu, oda pasikeičia, tačiau pasikeitimo gydytojas nemato dėl rašalo.

Tokiais atvejais dermatologai gali praleisti ankstyvus odos pokyčius, kurie vėliau gali turėti įtakos vėžio vystymuisi ir gydymui. Jei planuojate pasidaryti tatuiruotę, rekomenduojama patikrinti savo odą ir išsiaiškinti, ar nekyla pavojus susirgti odos vėžiu ar didelių odos pakitimų..

Apskritai visada rekomenduojama pasidaryti mažesnes tatuiruotes, nes dėl didesnių tatuiruočių dar sunkiau pastebėti odos pokyčius.

Medicinos problemos

Jei tatuiruotam asmeniui reikia atlikti MRT, tikėtina, kad asmuo gali patirti rimtų tatuiruotės problemų. Studijos parodė, kad metalinis rašalas reaguoja su MRT (arba magnetiniu rezonansu) ir gali sukelti tatuiruotės pakilimą, patinimą ir net sudegimą.

Buvo pastebėtas vienas konkretus tokių MRT rezultatų atvejis. Tatuiruotas vyras darė stuburo MRT. Dėl reakcijos su rašalu vyras patyrė antro laipsnio odos nudegimus, patinimą ir tatuiruotos odos pakėlimą.

Kaip paaiškino ekspertų tyrimas, tokie atvejai atsiranda dėl elektromagnetinių reakcijų dėl tatuiruočių pigmentų metalinių junginių, vienas iš jų – geležies oksidas. Štai kodėl ekspertai siūlo žmonėms vengti tatuiruočių naudojant rašalą geležies pagrindu. Jei jie turi tokias tatuiruotes, būtina laiku pranešti gydytojui.

Prakaitavimo (kūno funkcijos) problemos

Nepriklausomai nuo to, ar turite mažą, ar didelę tatuiruotę, tai paveiks tatuiruotos odos prakaitavimą. Tai gali būti didelė problema, nes prakaitavimas yra natūralus procesas ir būtina kūno funkcija, padedanti kūnui atvėsti. Netatuiruota oda prakaituoja 100%, tačiau, remiantis naujausiais duomenimis, tatuiruota oda gamina 50% mažiau prakaito studijas.

Dabar, kodėl tai yra problema? Kai jūsų oda prakaituoja, ji vėl absorbuoja natrį ir elektrolitus, kurie išsiskiria prakaitavimo metu. Jei oda yra tatuiruota, ji neabsorbuoja natrio ir elektrolitų, o tai gali neleisti odai atvėsti. Tai gali sukelti didelių termoreguliacijos problemų organizme, ypač jei tatuiruotė dedama daugelio prakaito liaukų srityse.

Kraujo platinamos ligos

Užsikrėsti tatuiruotė naudojant užterštus įrankius ar rašalą nėra vienintelis tatuiruotės pavojus. 2012 metais, FDA susiejo kelis kraujo pernešamų ligų ir daugelio valstybių bakterijų protrūkių atvejus su užterštu rašalu. Jei nesate susipažinę su šiuo terminu, kraujo pernešamos ligos apima tokias ligas kaip hepatitas B, hepatitas C ir žmogaus imunodeficito virusas, dar žinomas kaip ŽIV.

Dauguma atvejų buvo susiję su tatuiruotėms naudojamu rašalu. Daugiau nei 10% visų neatidarytų tatuiruočių rašalo buteliukų jau yra užteršti bakterijomis. Kadangi rašalas laikomas kosmetikos sudedamąja dalimi, nėra realios informacijos apie rašalo gamybos procesą ar sudedamųjų dalių sąrašą. Dėl to rašalas gali patekti į rinką be FDA taisyklių ir standartų.

Taigi, ar tatuiruotės yra saugios?

Išnagrinėjus visus galimus tatuiruočių šalutinius poveikius, gali būti sunku pasakyti, kad tatuiruotės yra visiškai saugios.

Tačiau čia turime būti realistai. Jei einate ir pasidarote tatuiruotę profesionalioje tatuiruočių parduotuvėje, kurią atlieka profesionalus tatuiruočių meistras, tikėtina, kad nepatirsite rimtų problemų. Jei laikysitės tinkamos priežiūros procedūros, dar labiau sumažinsite infekcijos ir komplikacijų riziką. Ir jei eisite pas gydytoją ir patikrinsite savo odą dėl galimų alergijų ir ligų, visiškai sumažinsite nepageidaujamų reakcijų riziką.

Taigi, prieš atlikdami tatuiruotę, galite atlikti kelis veiksmus, kad sumažintumėte šalutinį poveikį ir riziką gauti tatuiruotę.

Jei jums nerūpi, kur darote tatuiruotę ir ar tatuiruočių meistras naudoja švarius dezinfekuotus įrankius ir rašalą, tatuiruotės infekcija ar rimta komplikacija neturėtų stebinti.

Galutinės mintys

Tinkamai atliktos ir tinkamai prižiūrimos tatuiruotės laikomos saugiomis. Taigi, nebent turite odos būklę ar alerginės reakcijos riziką, turėtumėte gerai pasidaryti tatuiruotę profesionalioje tatuiruočių parduotuvėje.

Tačiau jei pastebite komplikacijų požymių, tokių kaip bėrimas, paraudimas, patinimas, padidėjęs skausmo lygis ar net karščiavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Ir prieš pasidarydami tatuiruotę, atminkite, kad jūsų odos rašalas yra nuolatinis. Taigi, jei atsiranda kokių nors reakcijų, jos gali būti nuolatinės arba lėtinės. Taigi, prieš eidami ir pasidarydami tatuiruotę, atidžiai pasverkite privalumus ir trūkumus.