Vadovas

Po tatuiruotės jaučiatės blogai? – Štai kodėl!

Padaryti tatuiruotę gali atrodyti smagu ir įdomu, tačiau jūsų kūnui pats tatuiruotės ir gijimo procesas yra gana įtemptas. Štai kodėl daugelis žmonių patiria skirtingus, su sveikata susijusius dalykus ir pašalinius tatuiruočių padarinius, kai tik pasidaro tatuiruotes.

Vieniems blogai, kitiems pykina, o kitiems tiesiog labai skauda pirmąsias dienas. Galima drąsiai teigti, kad pasidaryti tatuiruotę yra gana nemaloni patirtis, ypač jei turite mažą skausmo toleranciją ir esate linkę susirgti.

Jei skaitote tai, tikėtina, kad šiuo metu išgyvenate nemalonų tatuiruočių gijimo etapą. Taigi, norėdami tai padaryti kuo paprasčiau (ir išgelbėti jus nuo pykinimo), mes pasinersime į priežastis, dėl kurių po tatuiruotės jaučiatės blogai. Pradėkime!

Liga po tatuiruotės arba tatuiruočių gripas: 6 dalykai, kuriuos turite žinoti

1. Ką daro kūnas tatuiruotės metu ir po jos?

Prieš išsiaiškindami priežastis, dėl kurių po tatuiruotės jaučiatės blogai, pirmiausia turime suprasti visus dalykus, kuriuos kūnas patiria per šį procesą. Tai suteiks šiek tiek įžvalgos apie tai, kaip jūsų kūnas reaguoja, sukeldamas pykinimą, pykinimą ir apskritai gana blogai.

Dabar, atliekant tatuiruočių procesą, jūsų kūnas kišasi tūkstančius kartų. Galų gale, naujai sukurta tatuiruotė taip pat yra naujai sukurta atvira žaizda jūsų kūnas pradeda teikti pirmenybę greitam ir tinkamam gijimui. Jūs sąmoningai žalojate savo kūną, todėl kūnas turi reaguoti į žaizdą ar žalą.

Kaip rezultatas, baltieji kraujo kūneliai „siunčiami į nusikaltimo vietą“, kad pataisytų, ką galima pataisyti. Pavyzdžiui, šios ląstelės perneša rašalo dalelių perteklių ir pašalina jas per kraują; tai tavo darbas Limfinė sistema.

Bet kas tiksliai vyksta jūsų kūne tatuiruotės metu ir po jos?

 • Dėl greito jūsų baltųjų kraujo kūnelių darbo, padidėja jūsų adrenalinas, kuris gali padidinti širdies ritmą. Vien dėl to galite jausti galvos svaigimą ir silpnumą, nes jūsų kūnas veikia kovos arba skrydžio režimu; tūkstančius kartų jį puola tatuiruotės adata, todėl reakcija yra gana normali.
 • Jūsų kūnas tampa įtemptas ir įtemptas kaip atsakas į pasikartojantį skausmą. Kartu su padidėjusiu adrenalinu, stresas ir įtampa organizme sukuria reakcijas, kurios tiesiogiai veikia jūsų imuninę sistemą.
 • Kai jūsų imuninė sistema įsitraukia į situaciją, ji taip pat tampa silpnesnis. Tai reiškia, kad jūsų kūnas yra silpnas, susilpnėjęs imuninis atsakas ir dėl to esate labiau linkę susirgti po tatuiruotės, nei paprastai.

Dėl šios priežasties būtina pasirūpinti savo kūnu prieš ir po tatuiruotės. Tai turime omenyje; gerkite daug vandens, valgykite sveiką, maistingą maistą, užsiimkite fizine veikla ir apsvarstykite vitaminų papildus, jei manote, kad suvartojate nepakankamai vitaminų. Visa tai padės jūsų imuninei sistemai išlikti žaidimo viršuje, ypač tatuiruočių pasekmių ir gijimo proceso metu.

2. Tatuiruočių gripo simptomai

Susirgti po tatuiruotės dar vadinama „tatuiruočių gripu“. Bet kaip žinoti, kad nesusiduriate su rašalo alergine reakcija ar tatuiruotės infekcija? Kokie yra tatuiruočių gripo simptomai??

Na, kaip ir įprasta gripo liga, tatuiruočių gripas pasireiškia šiais simptomais;

 • Karščiavimas
 • Šaltas šaltkrėtis
 • Nuovargis ir nuovargis
 • Skausmas
 • Silpnumo jausmas
 • Kai kuriais atvejais skrandžio problemos ir viduriavimas
 • Tatuiruotės patinimas
 • Pykinimas ir galimas vėmimas

3. Ar turėčiau nerimauti dėl tatuiruočių gripo??

Daugeliu atvejų ligos, pykinimo ir gripo simptomai išnyksta per dieną ar dvi po tatuiruotės. Per tą laiką jūsų kūnas atsigauna ir sutelkia dėmesį į „žaizdos“ gijimą, o ne į tolesnį imuninės sistemos pažeidimą.

Tačiau, jei kuris nors iš simptomų išlieka ilgiau nei dieną ar dvi, būtinai kreipkitės medicininės pagalbos. Jums gali pasireikšti tatuiruotės infekcija, kurią reikia tinkamai ištirti ir gydyti. Priešingu atveju būtinai išgerkite vaistų nuo gripo, kuriuos paprastai galima įsigyti be recepto. Taip pat būtinai gerkite daug vandens ir valgykite maistingus patiekalus, kuriuose yra daug baltymų, mineralų ir vitaminų.

4. Priežastys, kodėl po tatuiruotės jaučiatės blogai

Yra daug priežasčių, dėl kurių po tatuiruotės galite jaustis blogai, pykinti ar pykinti. Štai keletas pagrindinių tokių nemalonių įvykių priežasčių;

 • Jūsų imuninė sistema yra silpna 

Kaip paaiškinome anksčiau, tatuiruotė tiesiogiai veikia jūsų imuninę sistemą. Dėl padidėjusio adrenalino, didelio ir pasikartojančio skausmo bei bendro streso organizmas nežino, kaip reaguoti. Dėl to susilpnėja imuninė sistema, todėl jūsų kūnas yra daug lengviau linkęs į ligas ir gripą, nes jis negali kovoti su bakterijomis ir virusais.

 • Jūs jau kovojate su liga 

Jei atvykstate į tatuiruotę jau susirgę, tikėtina, kad po tatuiruotės dar labiau susirgsite. Primygtinai patariama vengti tatuiruotės sergant, nes imuninė sistema tampa per silpna, kad galėtų susidoroti su nauja tatuiruote. Dėl to jūsų tatuiruotė gali būti lengvai užkrėsta, nes kūnas negali kovoti su infekcijomis tokioje būsenoje.

 • Prieš tatuiruotę gėrėte alkoholį 

Visų pirma, prisigerti iki tatuiruotės paskyrimo yra neatsakinga ir nemandagu tatuiruočių meistro atžvilgiu. Esant retai tikimybei, kad apsvaigę pasidarėte tatuiruotę, tikėtina, kad baigus procesą jausitės siaubingai. Jūs jausitės pykinimas, silpnumas, dehidratacija ir, žinoma, sergate. Tokiu atveju svarbu gerai valgyti ir gerti daug vandens, kad jūsų kūnas atsigautų.

 • Prieš pasidarydami tatuiruotę neturėjote maisto ar vandens

Norint susidoroti su tatuiruočių traumomis, jūsų kūnui reikia energijos. O iš kur energija? Na, nuo maisto ir vandens. Prieš pasidarydami tatuiruotę, būtina tinkamai pavalgyti ir išgerti stiklinę vandens. Priešingu atveju jūsų alkis ir troškulys parodys jūsų kūnui, kad nėra energijos šaltinio. Ir, savo ruožtu, po tatuiruotės gali pradėti pykinti ir pykinti.

5. Kaip apsisaugoti nuo tatuiruočių ligos?

Ne visi suserga tatuiruočių gripu, tiesa. Tačiau kai kurie žmonės gali patirti ligą ir pykinimą, ypač jei jie pasidaro pirmąją tatuiruotę. Taigi, kad išvengtumėte tatuiruočių gripo, štai ką turėtumėte padaryti;

 • Kelios dienos iki tatuiruotės paskyrimo, pasikrauti maisto, kuriame gausu vitaminų ir mineralų. Tai padės sustiprinti imuninę sistemą ir pasiruošti ateičiai. Tačiau nepersistenkite su vitaminų vartojimu (ypač jei vartojate vitaminų papildus), kad išvengtumėte hipervitaminozės.
 • Būtinai likti hidratuotas prieš tatuiruotę, jos metu ir po jos. Suaugusiam žmogui rekomenduojama išgerti 8 stiklines vandens ir daugiau. Taigi, būtinai išgerkite bent 8 stiklines vandens ir į susitikimą atsineškite vandens buteliuką, tik tuo atveju, jei jums reikia ką nors gurkšnoti ir įveikti troškulį.
 • Valgykite sočius, maistingus patiekalus prieš eidami į tatuiruotę. Jūsų kūnui reikės energijos susidoroti su skausmu, odos pažeidimais ir kitais tatuiruočių padariniais.
 • Prieš eidami į tatuiruotę, negerkite ir nepiktnaudžiaukite jokiomis medžiagomis. Tikėtina, kad jums bus atsisakyta tatuiruotės, ir net jei jūs kažkaip prablaivėsite blaiviai, sesijos metu ir po jos jausitės neįtikėtinai blogai, pykinsite, dehidratuosite ir dirgsite. Alkoholis taip pat skystins kraują, todėl padidės kraujavimas iš tatuiruotės.
 • Tatuiruočių sesijos metu atsineškite užkandžių. Tai išlaikys jūsų cukraus lygį normalų ir suteiks jums energijos visą tatuiruočių skausmą ir diskomfortą.

6. Kada turėčiau pradėti nerimauti?

Tatuiruočių gripas, jei jis atsiranda, neturėtų trukti ilgiau nei dieną ar dvi. Tačiau jei jis nepagerėja arba simptomai vis blogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Galbūt turite tatuiruotės infekciją ar kitas sveikatos komplikacijas. Tai gali būti nerimo priežastis.

Tačiau, jei simptomai išnyksta, maitinkite savo kūną mineralais, vitaminais ir baltymais, kad palaikytumėte gerą imuninės sistemos reakciją. Be to, nepamirškite laikytis tatuiruočių meistro pateiktų priežiūros priemonių. Jie yra būtini tinkamam tatuiruočių gydymui.

Taip pat skaitykite:

 • Tatuiruočių skausmo valdymas: kaip padaryti tatuiruotes mažiau skausmingas
 • Kiek laiko po pėdos tatuiruotės galiu dėvėti kojines?
 • Ar galite plaukti po tatuiruotės? Ar tai saugu?