Vadovas

Kas nutinka tatuiruotėms priaugus raumenų?

Padaryti tatuiruotę nėra tik įdomus būdas pakeisti savo išvaizdą ir padaryti kažką įdomaus. Tatuiruotė tampa jūsų kūno dalimi ir tai yra meno kūrinys, kuris truks visą gyvenimą. Žinoma, nebent pasirinksite šalinimą lazeriu, tatuiruotė bus nuolat.

Visą jūsų gyvenimo laikotarpį jūsų kūnas nepasikeis. Jūsų oda pasikeis, jūsų raumenys augs arba susitrauks, o jūsų kūnas sens. Tai yra visi iššūkiai, kuriuos turėtų atlaikyti jūsų tatuiruotės. Tačiau viskas nėra taip paprasta.

Pavyzdžiui, raumenų padidėjimas ar raumenų augimas yra potenciali problema žmonėms, turintiems tatuiruotes. Kai raumenys auga, o oda ištempiama ir plečiasi, kas tiksliai atsitinka tatuiruotėms ant kūno?

Tolesnėse pastraipose apžvelgsime, kas nutiks tatuiruotėms, kai jūsų kūno raumenys pradės augti. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Kas nutinka jūsų odai, kai auginate raumenis?

Gerai žinomas faktas, kad reguliarios svorio treniruotės ir raumenų augimas prisideda prie odos stangrinimo. Ir, tai labai tiesa. Tačiau tai pasakytina apie žmones, kurių oda suglebusi arba palaidi dėl didelio svorio metimo. Tokiais atvejais raumuo užpildo tą vietą, kurią anksčiau užėmė riebalinis audinys. Dėl to oda ir kūnas yra labiau tonizuotos, sugriežtintos.

Bet kas atsitinka, kai, pavyzdžiui, žmogus, turintis storą, elastingą odą, pradeda kelti svorius. Tokiu atveju treniruotės su svoriais žymiai padidina raumenų masę. Raumenims augant jie plečiasi ir ištempti odą atrodyti dar griežčiau – todėl kultūristas, pavyzdžiui, patiria strijų atvejų.

Tačiau svarbu paminėti, kad mūsų oda yra neįtikėtinai prisitaikantis organas. Dėl šios priežasties oda yra elastinga; prisitaikyti prie tam tikrų kūno pokyčių ir sugebėti grįžti į ankstesnę būseną.

Tik nepamirškite, kad nėštumas yra dalykas; nėščios moterys patiria stiprų pilvo srities odos tempimą, o po gimdymo oda pradeda palaipsniui grįžti į ankstesnę būseną; kartais ne visiškai, bet net ir tai būtų galima suvaldyti mankštos ir tonuso lavinimu.

Kodėl mes tai sakome? Na, tempimo faktorius yra būtinas raumenų augimui. Odos elastingumas leidžia prisitaikyti prie raumenų formos ir tankio pokyčių. Tas pats pasakytina apie riebalinio audinio kaupimąsi; augant riebalų sluoksniams, oda ištempiama ir prisitaiko.

Taigi, kas atsitinka jūsų odai, kai treniruojatės ir auginate raumenis? Jis prisitaiko!

Kas nutinka jūsų odai, kai auga raumenys

Taigi, kas nutinka jūsų tatuiruotėms, kai auginate raumenis?

Kadangi jūsų tatuiruotės dedamos į odą, tas pats atsitiks ir jūsų odai, ir, žinoma, tatuiruotės. Jei įgysite raumenų, jūsų oda pradės šiek tiek ištempti, tas pats atsitiks ir su tatuiruotėmis.

Tačiau, priešingai populiariam įsitikinimui, tatuiruotės tempimas nebus pastebimas. Jei jūsų raumenų augimas yra kontroliuojamas, pastovus ir nėra ekstremalus, jūsų tatuiruotės tik tempsis ir sustos, kol oda visiškai prisitaikys prie naujos raumenų formos ir tankio.

Nuolatinio ir natūralaus raumenų augimo tatuiruotės pasikeitimas nėra dramatiškas ir daugeliu atvejų net nepastebimas ir nematomas plika akimi.

Tačiau, jei pradėjote kultūrizmą ir kėlėte didžiulius svorius, galite tikėtis ekstremalaus odos tempimo, raumenų augimo ir tatuiruotę keičiančio efekto. Ekstremaliais raumenų augimo ir svorio padidėjimo atvejais oda gali tiek išsitempti, kad tatuiruotės pradės prarasti pradinį ryškumą ir pakeisti spalvas. Tatuiruotės netgi gali pradėti blėsti.

Tačiau šie atvejai yra ekstremalūs ir reti, kaip minėjome. Kol jūsų treniruotė yra natūrali, pastovi ir kontroliuojama, jums nekils problemų dėl tatuiruočių.

Ar kai kurios kūno dalys keičiasi daugiau ar mažiau, augant raumenims?

Žinoma; kai kurios kūno dalys yra labiau linkusios labiau pastebėti raumenų augimui ir odos tempimui. Jei dar neturite tatuiruotės ir planuojate ją pasidaryti, atminkite, kad dėl reikšmingesnio odos tempimo išvengsite šių kūno dalių;

  • Pilvo sritis – visada sunku pakeisti pilvo sritį. Kažkodėl ta šešių pakuočių visada taip toli. Taigi, kodėl nerimauti dėl skrandžio? Na, skrandžio oda yra viena iš labiausiai ištempiamų kūno, ypač moterų. Taigi, jei planuojate priaugti ar numesti svorio arba pradėti nėštumą, venkite tatuiruotės skrandyje, kol nepasieksite savo tikslo.
  • Pečių ir viršutinės nugaros srities – kalbant apie svorio kėlimą ir raumenų augimą, tiesiogiai paveikta pečių ir viršutinė nugaros sritis. Šios srities raumenys tampa žymiai didesni arba labiau matomi, o tai reiškia, kad yra didesnė odos tempimo tikimybė. Galbūt norėsite apsvarstyti tatuiruotės dydį ir dizainą, jei norite ją patalpinti šioje srityje.

Kai kurios kūno dalys yra mažiau linkusios į odos tempimą, todėl galbūt norėsite pasidaryti tatuiruotę;

  • Rankovių sritis – nors kūrybai ir didesniam dizainui nėra daug vietos, rankovių zona puikiai tinka tatuiruotėms. Net ir augant raumenims, didėjant svoriui ar mažėjant, oda mažai pasikeis. Kartais bicepso sritis gali būti linkusi sustingti ir ištempti odą, tačiau tai galima išspręsti šiek tiek treniruojant tonusą.
  • Šlaunys ir veršeliai – mūsų kojos neša stipriausius raumenis. Taigi, augindami ar augindami raumenis, turėtumėte žinoti, kad jie bus tvirti. Tačiau kartu su tokiais stipriais raumenimis oda šiame regione taip pat yra storesnė ir elastingesnė. Taigi, jei norite pasidaryti tatuiruotę nesijaudindami, kad tai paveiks jūsų kūno pokyčiai, pabandykite ją pasidaryti ant šlaunies ar blauzdos. Kadangi ši kūno sritis yra tokia elastinga, tikėtina, kad tatuiruotė taip pat pakenks mažiau nei tikėtasi.

Bet kas, jei jūsų tatuiruotė pradės keistis dėl raumenų augimo?

Kaip jau minėjome, esant greitam ir ekstremaliam raumenų augimui, oda pasitempia, o tatuiruotė su ja išsitempia. Tatuiruotė gali prarasti pradinę formą, ryškumą, spalvą ir ji gali vis labiau blėsti.

Tačiau net ir tokiu atveju yra vilties. Ištemptą tatuiruotę galima pataisyti šiek tiek profesionaliai.

Nedidelius tatuiruotės iškraipymus, pavyzdžiui, spalvų išblukimą, galima lengvai ištaisyti. Bet jei jūsų tatuiruotė išsiplėtė iki taško, kur ji yra neatpažįstama, galbūt norėsite ją uždengti nauja tatuiruote.

Žinoma, tai kelia daug rizikos; naujoji tatuiruotė turės būti didesnė už dabartinę, taigi, jei ji įdėta kur nors, kur mažai vietos kūrybai, gali kilti problemų. Be to, naujasis tatuiruotės dizainas taip pat turės būti tankesnis ir tamsesnis, todėl turėkite tai omenyje.

Ar pasikeis tatuiruotės, jei neteksite raumenų?

Gali atrodyti, kad svorio netekimas ir raumenų netekimas yra didesni poveikis odai nei raumenų augimas. Kalbant apie didelį svorio netekimą, žmonėms dažnai lieka tempimai, suglebusi oda, kuri kartais sunkiai sugrįžta į seną formą.

Tokiais atvejais būtina treniruotis ir stiprinti raumenis. Tonizuojantys pratimai gali padėti raumenims augti ir užpildyti erdvę, kurią anksčiau užėmė riebalinis audinys.

Bet ką apie tatuiruotes?

Jei per trumpą laiką numesite daug svorio, tikėtina, kad jūsų tatuiruotės pakeis pradinę išvaizdą. Gali kilti problemų dėl tempimo ir spalvų išblukimo, taip pat su išsamiu matomumu.

Jei neužauginsite raumenų ir neatliksite tam tikro tono treniruotės, tatuiruočių meistras mažai ką arba gali padaryti dėl tatuiruotės (-ių). Su suglebusia ir elastinga oda dirbti per sunku, nebent apačioje yra išsivysčiusių raumenų, kurie galėtų tvirtai palaikyti.

Jei neturite tatuiruočių, bet planuojate numesti svorio, tiesiog palaukite, kol pasieksite savo tikslą išsitatuiruoti. Taip išvengsite didelių tatuiruotės pakeitimų.

Taip pat skaitykite:

Ar galite treniruotis pasidarę tatuiruotę? – Viskas, ką reikia žinoti

Ar tatuiruotės laikui bėgant išnyksta (ir kaip galite kovoti su tatuiruočių išblukimu?)

Galutinis išsinešimas

Čia yra visa, ką reikia žinoti apie raumenų augimą ir tatuiruotes, santrauka;

  • Vienintelis dalykas, kurį turite padaryti, yra nuolat, natūraliai (be steroidų) auginti raumenis ir nesileisti į kraštutinumus
  • Tatuiruotės yra odoje (odos dermos sluoksnyje), todėl jos prisitaikys prie raumenų, augančių kartu su oda
  • Oda yra labai elastinga ir prisitaiko prie natūralių ir reguliarių kūno pokyčių
  • Didelis svorio/raumenų padidėjimas/sumažėjimas paveiks ir pakeis jūsų tatuiruočių išvaizdą
  • Nedarykite tatuiruočių, jei planuojate priaugti ar numesti svorio/raumenų masės
  • Venkite tatuiruočių tose vietose, kur oda linkusi tempti

Norėdami gauti daugiau informacijos apie tatuiruotes, odos ir kūno pokyčius, būtinai pasitarkite su profesionaliu tatuiruočių meistru ir medicinos specialistu. Šie žmonės suteiks jums išsamesnę informaciją iš pirmų lūpų.