Vadovas

Kaip pataisyti pakeltą tatuiruotę: greiti pagalbos patarimai ir gudrybės

Visi visada sako, kaip nuostabu pasidaryti naują tatuiruotę. Žmonės paprastai nurodo tokias problemas kaip skausmas tatuiruočių metu kaip vienintelį tatuiruotės trūkumą. Tačiau tai, ko visi nemini, yra kelionė, kuri eina po to, kai iš tualeto salono išeini šviežiu rašalu.

Priežiūros procesas, kurį turite sekti tol, kol tatuiruotė išgydys, iš tikrųjų gali tai padaryti arba sulaužyti. Viena klaida, ir jūs rizikuojate visa tatuiruote. Jei skaitote tai, tikėtina, kad jums nepasisekė ir dabar jūsų tatuiruotė netinkamai gyja; visa tai pakelta ir galbūt patinsta ar niežti, tiesa?

Na, jums pasisekė, mums rūpi problemos, su kuriomis žmonės susiduria tatuiruočių metu, todėl nesijaudinkite. Tolesnėse pastraipose aptarsime galimas iškilusios tatuiruotės priežastis ir kaip ją išspręsti. Taigi, pradėkime!

Jūsų tatuiruotė pakelta? – Galimos priežastys ir kaip reaguoti

Jūsų tatuiruotė pakeltaKreditas: Instagram

Šašų ir plutos susidarymas

Kaip žinote, tatuiruotė reiškia atvirą žaizdą ant odos. Tatuiruočių metu jūsų oda yra kišama tūkstančius kartų, todėl kūnas reaguoja taip, tarsi reaguotų į tikrą sužalojimą. Imuninė sistema stengiasi kuo greičiau išgydyti „žaizdą“, o tai šiuo atveju užtrunka arba kelias dienas.

Štai kodėl jūsų tatuiruotė per pirmąsias kelias dienas neatrodo pakelta. Kūnas vis dar atsikrato tatuiruočių proceso metu atsiradusio rašalo, kraujo ir plazmos pertekliaus. Po to, kai jis išsilieja ir kai jis yra išvalytas ir paliekamas išdžiūti, jūsų tatuiruotė pradeda formuoti naują odos sluoksnį.

Dėl to pastebėsite, kad jūsų tatuiruotė atrodo pakelta, taip pat susidaro pluta ar šašai. Tai yra visiškai normalus procesas, lydimas kitų simptomų, tokių kaip niežėjimas ir nuospaudų nukritimas.

 • Ką daryti?

Tokiu atveju kantrybė bus stipriausia jūsų dorybė. Šašų susidarymas ir jų pačių nukritimas yra laukimo žaidimas, kurio jūs tikrai negalite padaryti. Tiesą sakant, yra keletas dalykų, kuriuos galite arba negalite padaryti. Pavyzdžiui;

 • NEGALIMA liesti ar nulupti šašų; tai pailgins gijimo procesą ir galbūt sukels infekciją
 • Galite tepti ploną švelnaus, švelnaus ir bekvapio tepalo ar losjono sluoksnį, kad drėkintumėte odą ir palengvintumėte niežėjimą.
 • Jūs neturėtumėte bet kokia kaina subraižyti tatuiruotės

Galima tatuiruotės infekcija

Jei tatuiruotės gijimo procesą lydi patinusi, raudona ir skausminga tatuiruotės sritis, tikėtina, kad jūsų tatuiruotė iš tikrųjų rodo infekcijos požymius. Tai reiškia, kad jūsų tatuiruotę reikia kuo greičiau gydyti mediciniškai.

Deja, infekcijos gali atsirasti dėl daugybės skirtingų priežasčių. Galbūt tatuiruočių meistras netinkamai sterilizavo darbo erdvę ar įrankius. Galbūt tatuiruotės rašalas buvo užterštas (deja, tai gana įprasta), arba tiesiog palietėte tatuiruotę nešvariomis rankomis ir įvedėte į ją bakterijų.

Kai kurios įprastos tatuiruočių infekcijos yra abscesai, audinių nekrozė, septinis šokas, toksinio šoko sindromas, celiulitas ir kt.

 • Ką daryti?

Kad ir kokia būtų infekcijos priežastis, jūsų tatuiruotė, užkrėsta, pakils, patins, degs raudonai ir bus skausminga. Tokiu atveju geriausia, ką galite padaryti, yra kreiptis į gydytoją. Jums bus paskirtas antibiotikas ir tinkamas gydymas. Tačiau kovojant su infekcija jūsų tatuiruotė gali atrodyti šiek tiek sutrikusi.

Jei gydant tatuiruotę karščiuojate, atsiranda šaltkrėtis ar prakaituojate, turėtumėte kreiptis į greitąją pagalbą arba A&E skyriuje kuo greičiau!

Alerginė tatuiruotės reakcija

Alerginė reakcija į tatuiruotę gali atsirasti iškart po tatuiruotės arba po kelių dienų, kaip ir tatuiruotės infekcija. Beveik kiekvienas žmogus, patyręs alerginę reakciją, nežinojo, kad yra alergiškas rašalui ar lateksinėms pirštinėms, kurias naudojo jų tatuiruotojas. Tai yra dvi dažniausios alerginės reakcijos priežastys.

Priežastis ta, kad tatuiruotės rašalas gali būti užterštas arba jame gali būti sudedamųjų dalių (pvz., Metalų ir plastiko), kurios gali paskatinti odos sudirginimą arba odos uždegimą. Kita vertus, latekso pirštinės arba lateksas yra žinoma, kad kai kuriems žmonėms sukelia alergines reakcijas, dėl kurių oda patinsta, dirgina ir pleiskanoja.

 • Ką daryti?

Dabar, prieš faktinį tatuiruočių procesą, turėtumėte įsitikinti, kad jūsų tatuiruočių meistras naudoja aukštos kokybės tatuiruočių rašalą. Tada būtinai paprašykite tatuiruotojo vietoj latekso pirštinių naudoti nitrilo pirštines arba tiesiog patikrinkite, kokias pirštines jie naudoja, ir tada paprašykite pakeisti, jei reikia.

Pačios alerginės reakcijos atveju galite tai padaryti;

 • Palaukite kelias valandas, kad pamatytumėte, ar reakcija išnyks savaime.
 • Kad reakcija nepadidėtų, galite tepti vietinį steroidinį tepalą arba naudoti antihistamininius preparatus.
 • Jei tatuiruotė nuolat kyla/patinsta, tampa skausminga ir deginanti, laikas kreiptis į greitąją medicinos pagalbą. Kai kurie reakcijos simptomai taip pat yra vėmimas ir karščiavimas, kuriems taip pat reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Išskyrus tai, nėra daug, ką galite padaryti be tinkamo medicininio patikrinimo ir gydymo. Taip pat galite pasikalbėti su savo tatuiruočių meistru ir sužinoti, ar jie galėjo naudoti latekso pirštines, ar galbūt užterštą rašalą.

Galima (nepastebėta) odos būklė

Daugelis žmonių nežino, kad susiduria su odos būkle, kol jų oda nėra veikiama išorinio „agresoriaus“, kuris šiuo atveju būtų tatuiruotė. Ne visos odos būklės matomos.

Yra tokių sąlygų kaip egzema ar dermatitas, apie kurias tikriausiai žinojote. Tačiau kai kurios odos ligos paūmėja tik tada, kai pablogėja dėl adatos kirtimo, rašalo ar viso gijimo proceso.

Štai kodėl prieš tatuiruotę geriausia patikrinti savo odos dermatologą. Gydytojas atidžiai stebės jūsų odą ir nustatys, ar ji gali būti jautri bet kokioms sąlygoms. Kai kurie dermatologai net svarsto galimybę odos vėžio vystymasis. Jei tatuiruotė padengia odos požymius, kad yra vėžys, gerai žinoti tokią informaciją.

 • Ką daryti?

Dabar geriausia, ką galite padaryti, tai pasikalbėti su medicinos specialistu, kad patvirtintumėte, jog susiduriate su odos liga.

Tada galite pereiti visą tatuiruočių procesą ir pamėginti prisiminti, kokias pirštines naudojo jūsų tatuiruočių meistras. Jei jie naudojo latekso pirštines, greičiausiai susiduriate su alergine reakcija, dėl kurios oda pakyla ir reaguoja.

Išskyrus tai, jūs daug negalite padaryti. Turėtumėte tiesiog pasikalbėti su specialistu ir laikytis jo gydymo rekomendacijų ir nurodymų.

Galimas tatuiruotės išpūtimas

Tatuiruočių metu tatuiruočių meistras įstums adatą į tam tikrą odos sluoksnį, vadinamą dermu, kur adata sukurs vakuumą, kad rašalas atsisėstų. Tačiau kai kurie nepatyrę ar sunkių rankų tatuiruotojai linkę gilintis į odą , praeina dermos sluoksnis.

Dėl to rašalas pradeda plisti ir peržengti tatuiruotės linijas, o tai dar labiau padidina tatuiruotę ir gali išgydyti. Tai žinoma kaip tatuiruotės išpūtimas.

Kai kuriais atvejais, kadangi tatuiruotojas per giliai patenka į odą, tatuiruotėje taip pat gali atsirasti odos randų. Dėl to oda pakyla ir išlieka, ypač esant keloidinio tipo randams.

 • Ką daryti?

Pūtimo atveju nieko negalite padaryti, kol tatuiruotė nėra visiškai išgydyta. Tik tada išpūtimą galima gydyti naudojant lazerinę korekciją, pilną tatuiruotės pašalinimą lazeriu arba tatuiruotės užmaskavimą.

Deja, randų atveju nelabai ką gali padaryti. Kai kurie žmonės odai regeneruoti naudoja laikinus sprendimus, tokius kaip makiažas ar drėkinantys losjonai. Tačiau tai yra beveik viskas, ką galite padaryti, taip pat apkabinti tatuiruotės randą ir išdidžiai jį dėvėti. Galų gale, ar randas nėra kokia nors tatuiruotė?

Kiti dalykai, dėl kurių gali kilti tatuiruotė

 • Normali kūno reakcija – kai kuriais atvejais tatuiruotėje nėra nieko blogo; tai tik būdas, kuriuo kūnas valdo svetimkūnį, todėl jis retkarčiais šiek tiek pakyla. Tačiau jei jūsų tatuiruotė pakyla ir išlieka tokia, net ir be jokių infekcijos/alerginės reakcijos simptomų, vis tiek turėtumėte pasikalbėti su medicinos specialistu ir ištirti tatuiruotę.
 • Oro pokyčiai – vasarą dėl padidėjusios drėgmės jūsų tatuiruotė gali šiek tiek ištempti ir išsipūsti. Kad taip neatsitiktų, ant tatuiruotės būtinai užtepkite sluoksnį aukštos apsaugos nuo saulės, jei jis bus eksponuojamas. Kita vertus, žiemos metu tatuiruotę gali paveikti šaltis, o tai skatina odos džiūvimą, bėrimą, niežėjimą ir pakėlimą. Būtinai tepkite drėkinamąsias priemones ir išlaikykite tatuiruotą odą hidratuotą (losjonais ir reguliariai geriant vandenį).
 • Atliekant MRT – kadangi rašalas turi metalų, jis linkęs reaguoti į magnetines jėgas atliekant MRT. Metalai traukiami link mašinos, kuri priverčia tatuiruotę pakilti, išsipūsti ir sudeginti. Šiuo atveju viskas, ką galite padaryti, yra kreiptis į gydytoją ir paaiškinti, kaip atlikote MRT ir kas atsitiko tatuiruotei.

Galutinės mintys

Patirti iškeltą tatuiruotę yra gana įprasta; nustebtumėte pamatę, kiek žmonių, kurie jau daugelį metų tatuiruojasi, vis dar patiria tatuiruočių pakėlimą ir patinimą. Taip yra todėl, kad rašalas visada bus svetimas objektas jūsų kūne, kuris reaguos į vidinius ir išorinius pokyčius.

Nebent dėl ​​ko nerimauti, nebent po tatuiruotės iškėlimo atsiranda skausmingas patinimas, deginimas ir švelnumas, o sunkiais atvejais – vėmimas ir karščiavimas. Tiesiog įsitikinkite, kad tatuiruotė yra gerai prižiūrima, švari, sudrėkinta ir apsaugota nuo saulės. Visais kitais atvejais būtinai nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.