Vadovas

Kaip giliai tatuiruočių adata turėtų eiti?

Nuspręsti pasidaryti tatuiruotę yra ir labai įdomu, ir labai rimta. Tai įdomu, nes ant savo kūno gausite šį nuostabų nuolatinį meno kūrinį. Kita vertus, tai rimta, nes apima skausmingą procesą, kai tatuiruočių adata pakartotinai „įsmeigiama“.

Taigi tai, kad skaitote tai reiškia, kad į savo tatuiruočių patirtį žiūrite rimtai, ir tai yra pagirtina.

Manome, kad prieš pradedant tatuiruočių kelionę būtina tinkamai gauti informaciją. Jei norite daugiau sužinoti apie tatuiruočių adatas ir kaip jos veikia, tuomet esate tinkamoje vietoje. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Tatuiruočių mašina/adata – paaiškinta

Tatuiruočių mašina

Geriausia tatuiruočių rašymo mašinaVaizdo šaltinis: išsaugota tatuiruotė

Norėdami suprasti visą sandorį su tatuiruotės adata, turime pradėti nuo pagrindų; tatuiruočių mašina, žinoma. Tradicinė tatuiruočių mašina yra elektrinis prietaisas, naudojamas tatuiruotėms visame pasaulyje.

Standartinė tatuiruočių mašina impulsuoja tatuiruočių adatą į odą, naudodama specialų elektromagnetinių ritinių mechanizmą, kuris perkelia armatūros strypą aukštyn ir žemyn 6000 judesių per minutę greičiu.

Tačiau tatuiruočių mašina yra niekas be rašalo. Stumdama adatą į odą ir iš jos, ji taip pat turi pernešti rašalą į odą. Prisimeni armatūros strypą? Na, prie šios juostos prijungta uždaryta adatų grupė, kuri yra atsakinga už rašalo įstūmimą į odą.

Dabar, kaip aparatas užtikrina, kad rašalas liktų odoje?

Na, o tatuiruočių mašina stumia adatą į odą, adata praduria odą ir sukuria skylę, kurioje bus laikomas rašalas. Kai adata išstumia iš odos, ji sukuria vakuuminį sandariklį, kuris įsiurbia rašalą į anksčiau sukurtą skylę odoje. Tose sukurtose skylėse yra odos ląstelės, žinomos kaip makrofagai ir fibroblastai. Būtent ten rašalas yra įstrigęs ir užplombuotas.

Rašalas užsandarinamas ant odos ir toks turi likti viso tatuiruotės gijimo proceso metu. Tačiau, jei gijimo procesas nesiseka, rašalas bet kuriuo metu gali palikti odą ir sukelti tokių problemų kaip tatuiruotės infekcija. Bet tai yra kito straipsnio tema.

Tatuiruočių adata

Tatuiruočių adatos paprastai yra pagamintos iš plieno, nikelio ir chromo. Yra daugybė tipų tatuiruočių adatų, naudojamų skirtingiems tatuiruočių stiliams, šešėliavimui, dažymui, taškymui ir kitoms tatuiruočių praktikoms.

Pavyzdžiui, yra apvalios adatos, naudojamos šešėliams ir pamušalams, plokščios adatos, naudojamos švaresnėms, tamsesnėms linijoms, magnum adatos, naudojamos šešėliams ir kt..

Standartinės adatos yra 0,30–0,35 mm storio. Kai kurios tatuiruočių adatos yra dar plonesnės. Pavyzdžiui, klaidų ar magnum adatų storis paprastai yra nuo 0,20 mm iki 0,25 mm. Jie dažniausiai naudojami išsamiam šešėliavimui.

Tatuiruočių adatos iš anksto sterilizuojamos ir pašalinamos po kiekvieno naudojimo.

Kaip veikia tatuiruočių adata? – Tinkamas tatuiruotės adatos gylis

Odos sluoksniai

Dabar, kai žinome, kas yra tatuiruočių mašina ir adata, atėjo laikas suprasti kitą esminį tatuiruočių veiksnį – oda.

Jūsų ir visų kitų oda turi 3 sluoksnius;

  • Epidermis (kurį dar sudaro 5 subluoksniai) yra odos paviršius ir išorinis odos sluoksnis. Ji yra atsakinga už kūno atsparumą vandeniui ir odos toną.
  • Dermą, po epidermiu yra sluoksnis, kuriame yra visas jungiamasis audinys, taip pat prakaito liaukos ir plaukų folikulai.
  • Poodinis audinys arba hipodermis yra sluoksnis, kuriame kaupiasi riebalai ir jungiamasis audinys.

Tarp šių trijų pagrindinių sluoksnių yra plaukų folikulai, prakaito liaukos, riebalinis audinys, jungiamasis audinys ir kraujagyslės, kurios kartu sukuria didžiausią kūno organą. Ar žinojote, kad jūsų oda užima maždaug 20 kvadratinių pėdų plotą? Na, dabar tu darai!

tatuiruočių procesasIšsaugota tatuiruotė

Taigi, kur turėtų eiti adata?

Tatuiruotės adata turi patekti į odos dermos sluoksnį. Šis sluoksnis yra viduryje ir yra puiki vieta užtikrinti, kad rašalas liktų odoje, o ne „kraujuotų“, kai tatuiruotė gyja.

Epidermis nėra tinkama rašalo vieta, nes jis yra pernelyg atviras ir per išorinis, o hipodermis yra per giliai į odą, o tai reiškia, kad rašalas nebus toks matomas, o skausmas tatuiruočių metu bus dvigubai stipresnis. Be to, jei adata prasiskverbia į hipodermą, klientas tikrai patirs infekciją.

Taigi, kiek giliai, tiksliau, adata turėtų patekti į odą?

Atsakymas yra – maždaug 1/16 colio giliai į odą. Tai reiškia, kad rašalas bus dedamas tiksliai tarp 2 mm dermos sluoksnio.

Jei jums įdomu, kaip tatuiruočių meistras žino, kur yra odos dermos sluoksnis, mes taip pat turime tai padengti.

Prieš pradedant tatuiruočių procesą, tatuiruočių meistras pakoreguoja tatuiruočių mašiną ir adatą pagal dermos sluoksnio vietos parametrus. Taigi dermos sluoksnis yra maždaug 1/16 colio giliai į odą.

Remiantis šiomis žiniomis, tatuiruotės adatos galas yra sureguliuotas taip, kad į odą patektų tik tokiu gyliu, o ne milimetrais sekliau ar giliau. Tai reiškia, kad tatuiruočių adata neturėtų išsikišti tatuiruočių mašinos daugiau nei 2 mm arba mažiau nei 1 mm.

Ką daryti, jei adata per sekliai/giliai??

Jei adata patenka tik į epidermį arba išorinį odos sluoksnį, rašalas persiduoda, bet nelieka odoje.

Kai adata palieka odą ir atsiranda kraujavimas, ji taip pat išstums rašalą iš odos. Kai tatuiruotė išgydys, dauguma rašalo paliks odą, o viena baigsis daline, sujaukta ir išblukusia tatuiruote (geriausiu atveju).

Kita vertus, jei adata įsiskverbia per giliai į odą, hipodermio sluoksnį, tai gali sukelti rimtesnių problemų. Rašalas bus sunkiau visiškai palikti odą, tačiau jis taip pat bus žymiai mažiau matomas. Be to, tokia tatuiruotė pakenks žymiai labiau nei įprasta, atlikta tinkamai.

Rašalas yra taip giliai odoje, todėl žmonėms gali išsivystyti rimtos tatuiruočių infekcijos ir odos sudirginimas. Taip pat yra tikimybė patirti tatuiruotės išpūtimą, nes rašalas laisvai juda riebalų sluoksnyje. Taigi, net jei baigsite sveiką tatuiruotę, ji atrodys iškreipta ir sujaukta.

Ar adata gali pernešti rašalą į kraujo indus?

Kalbant apie tatuiruočių adatas, vienas iš dažniausiai pasitaikančių klausimų susijęs su galimybe adata įvesti ir įpurkšti rašalo į venas.

Kaip minėjome, odos dermos sluoksnis yra užpildytas kraujagyslėmis ar venomis. Taigi, žinoma, yra tikimybė, kad tatuiruotės adata gali patekti į veną. Tačiau kvalifikuotas tatuiruočių meistras žino, kaip tinkamai naršyti adatą ir užtikrinti, kad nedidelis rašalo kiekis patektų į odą. Tokiu būdu, net jei rašalas patenka į kraujagysles, jis nesukels jokių problemų.

Tiesą pasakius, nepriklausomai nuo kraujagyslių, pasidarius tatuiruotę, jūsų kūne ir kraujyje bus rašalas. Tačiau kūnas gali suskaidyti rašalą naudodamas savo galingą imuninę sistemą.

Rašalas kraujotakoje nesukelia problemų, nes kvalifikuoti tatuiruočių meistrai žino, kokio gylio adata turi patekti į odą. Jei jie nekreipia dėmesio į šią svarbią detalę, rašalo kiekis, patenkantis į kraują, tikrai gali sukelti toksiškumo problemų.

Štai kodėl visada svarbu, kad tatuiruotę atliktų tik patyrę specialistai reputacinėse tatuiruočių parduotuvėse ir salonuose.

Galutinės mintys

Tikimės, kad šis trumpas straipsnis padėjo lengviau suprasti, kaip veikia tatuiruočių mašinos ir adatos, ir atsakė į klausimą, kokio gylio adatos turėtų patekti į odą. Norėdami gauti daugiau informacijos panašiomis temomis, būtinai peržiūrėkite mūsų svetainę ir kitus įdomius bei edukacinius straipsnius.

Ir, prisimink; jei turite kokių nors abejonių ar klausimų prieš pasidarydami tatuiruotę, pabandykite gauti informaciją internete arba tiesiogiai pasikalbėkite su savo tatuiruočių meistru. Jie tiksliai žinos, ką ir kaip paaiškinti, kad galėtumėte patirti geriausią ir maloniausią tatuiruotės patirtį.