Vadovas

Dušas su nauja tatuiruote: ar galite tai padaryti ir kaip?

Naujos tatuiruotės pasidarymas yra gana jaudinantis momentas, ypač jei tai pirmas. Tačiau tvyrant tatuiruočių procesui ateina momentas, kai jūs nebegalvojate apie pačią tatuiruotę, o kaip tinkamai ja pasirūpinsite. Ne paslaptis, kad po to atliekama priežiūros procedūra ir nepriklausomai nuo to, ar tinkamai jos laikotės, gali padaryti ar sulaužyti jūsų naują tatuiruotę.

Kiekvienas tatuiruočių meistras jums pasakys, ką daryti apskritai. Jūs turite išlaikyti tatuiruotę švarią, bet nepersistengti su valymu, išlaikyti ją drėkinamą, bet ne per daug … Visa tai atrodo gana sudėtinga ir per pirmąją gydymo savaitę patiriamas didelis spaudimas.

Tačiau vieno dalyko tatuiruočių meistrai nemini, klientams jų nepaklausus, tai dušas ir maudymasis su nauja tatuiruote. Jie gali paminėti vieną ar du žodžius apie tai, kaip neturėtumėte eiti maudytis, bet ką apie kitus dalykus, kai esate veikiami vandens, pvz., Nusiprausti po dušu ir maudytis?

Tolesnėse pastraipose mes užpildysime visą informaciją, kurios jūsų tatuiruočių meistras nepaminėjo, arba jums tiesiog įdomu. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Dušas po tatuiruotės: viskas, ką reikia žinoti

Dušas po tatuiruotės - viskas, ką reikia žinoti

Ar galiu nusiprausti po dušu su nauja tatuiruote?

Trumpas atsakymas yra „taip“, galite nusiprausti su nauja tatuiruote. Ne tik tai, kad galite nusiprausti po dušu, bet ir nusiprausti po tatuiruotės; nesiruošiate vaikščioti nešvariai, kai susiduriate su jautria, atvira žaizda, tiesa?

Bet, čia yra sandoris. Negalite iš karto nusiprausti po dušu.

Pirmosios 24–48 valandos yra labai svarbios, kai kalbama apie jūsų tatuiruotės gijimo proceso ateitį. Tuo laikotarpiu neturėtumėte žaisti ir tatuiruotę nedelsdami paveikti vandeniu.

To priežastis yra tai, kad tatuiruotę ar žaizdą reikia pradėti uždaryti. Kad tai įvyktų, tatuiruotė pirmiausia turi atsikratyti rašalo, kraujo ir plazmos pertekliaus. Po to tatuiruotę gali tekti lengvai nuplauti, o tada reikia pradėti išdžiūti. Visa tai turėtų įvykti per pirmąsias 24–48 valandas, todėl turite būti kantrūs.

Kaip greitai po tatuiruotės galiu nusiprausti po dušu?

Pirmasis dušas po naujos tatuiruotės gali būti kitą dieną po tatuiruotės. Tai gali būti nuo 12 iki 48 valandų. Kartais tatuiruotė tampa netvarkinga po nakties, kai išsiskiria kraujas ir rašalas. Kad tatuiruotė pradėtų tinkamai gydytis, turite ją lengvai nuplauti antibakteriniu muilu ir drungnu vandeniu.

Po 48 valandų jūsų tatuiruotė turėtų būti tinkama vandens poveikiui, bet tik vieną ar du kartus per dieną. Per pirmąją savaitę tatuiruotę būtina ilgesnį laiką neleisti vandeniui. Tai neleis tatuiruotei išdžiūti ir suformuoti naują odos sluoksnį. Tokiu atveju jūsų tatuiruotė gali būti užkrėsta.

Pastaba: taip pat rekomenduojame vengti prakaitą sukeliančių užsiėmimų, tokių kaip treniruotės, bėgiojimas ir pan. Prakaitas neša bakterijas, galinčias užkrėsti tatuiruotę. Be to, prakaitavimas neleidžia tatuiruotei išdžiūti, o tai taip pat gali sukelti infekciją. Jei turite laikytis lengvų pasivaikščiojimų ir į jogą panašių pratimų, kurie leis jums išlikti aktyviems, nesukeliant didelio prakaitavimo ir padidėjusiai kūno temperatūrai.

Taigi, kaip galiu nusiprausti po dušu, nesutrikdydamas tatuiruotės?

Štai keletas svarbių patarimų, kuriuos galite panaudoti duše su nauja tatuiruote;

 • Naudokite švelnų antibakterinį muilą -labai svarbu naudoti švelnų antibakterinį muilą be kvapiųjų medžiagų, kai prausiatės duše su tatuiruote arba plaunate tatuiruotę. Stenkitės būti švelnus ir nespauskite ir netrinkite tatuiruotės. Pirmojo tatuiruotės plovimo metu naudokite drungną vandenį ir nepurkite muilo.
 • Užtepkite ploną vazelino sluoksnį – jei norite nusiprausti ilgiau, galite ant gydomosios tatuiruotės užtepti labai ploną vazelino sluoksnį. Tai turėtų apsaugoti tatuiruotę nuo vandens ar stipresnio muilo. Baigę dušą, būtinai nuimkite vazelino sluoksnį ir švelniai nuplaukite tatuiruotę. Nenaudokite vazelino kitaip, nes jis užkimš tatuiruotę, neleis jai išdžiūti ir gali sukelti infekciją.
 • Venkite naudoti rankšluostį ar lufą – dabar, nors jas ir naudojome apsivalymui, a rankšluostis ar lufa yra pripildyti įvairiausių bakterijų ir mikrobai. Šaunu, tiesa? Taigi, kad tatuiruotė neužsikrėstų, venkite dušo naudodami šiuos daiktus. Naudokite rankas duše, kol tatuiruotė visiškai išgydys. Ir net tada būtinai naudokite naują ir švarią skalbyklę ar lufą.
 • Venkite purkšti tatuiruotę tiesiogiai – dušo metu venkite tiesioginio vandens spaudimo tatuiruotei. Geriausia tiesiog stovėti po dušu ir leisti vandeniui tekėti per tatuiruotą vietą.
 • Neskuskite tatuiruotės vietos – dėl akivaizdžių priežasčių neturėtumėte nusiskusti atviros žaizdos, kuri yra jūsų tatuiruotės pradžioje. Būkite kantrūs ir palaukite, kol tatuiruotė išgydys, ir tik tada pabandykite kruopščiai nusiskusti tą vietą.

Ar galiu išsimaudyti po tatuiruotės??

Na, kaip minėjome, būtina greitai nusiprausti ir nelaikyti tatuiruotės drėgmės per ilgai. Gerai nusiprausti po dušu, bet pamerkti tatuiruotę, na, tai nėra gera idėja. Taigi, venkite tatuiruotės vonioje, kol ji visiškai išgydys. Perteklinė drėgmė neleis jūsų tatuiruotei išdžiūti ir tinkamai išgydyti, o tai netiesiogiai gali sukelti tatuiruotės infekciją.

Pastaba: Tas pats pasakytina ir apie plaukimą. Stenkitės vengti maudytis, kol tatuiruotė nepagydys, todėl palaukite mažiausiai 3 savaites. Ilgesnį laiką panardinus tatuiruotę po vandeniu, ji negalės tinkamai išgydyti ir netgi gali pailginti visą procesą, kuris gali sukelti infekciją.

Kaip prižiūrėti tatuiruotę po dušo?

Po dušo būtina tinkamai nuimti tatuiruotę.

Visų pirma, jei ant tatuiruotės uždėjote vazeliną, kad ji būtų apsaugota nuo vandens, būtinai ją nuvalykite ir nuplaukite tatuiruotę drungnu vandeniu.

Baigę nusiprausti po dušu, būtinai išdžiovinkite tatuiruotę, švelniai paliesdami ją audiniu, minkštu rankšluosčiu ar net popieriniu rankšluosčiu. Venkite staigių judesių, agresyvaus trynimo ir panašių veiksmų. Būkite švelnus ir švelniai paspauskite tatuiruotę, kad tik pašalintumėte drėgmės perteklių ant odos.

Dabar, kai jūsų tatuiruotė išdžiūvo, svarbu padėti jai atgauti natūralią drėgmę. Tai galite padaryti naudodami lengvą losjoną be kvapų arba taukmedžio sviestą. Losjoną būtina naudoti vieną ar du kartus per dieną, ypač kai tatuiruotė pradeda luptis ir niežti. Losjonas bus jūsų gelbėtojas, kol tatuiruotė visiškai išgydys.

Kai kurie iš mūsų mėgstamiausių tatuiruočių priežiūros kremų ir losjonų are;

 • Bepanthen vystyklų priežiūros tepalas – šis tepalas skirtas jautriai odai, pavyzdžiui, tatuiruotai odai, prižiūrėti. Jis yra švelnus ir dėl vitamino D5 formulės taip pat skatina greitesnį tatuiruočių gijimą. Tepalas neturi kvapiųjų medžiagų, konservantų ir dažiklių.
 • La Roche-Posay Cicaplast balzamas – šis raminantis balzamas akimirksniu pasirūpins jūsų tatuiruote. Balzamas sukurtas nuraminti apdorotą, įtrūkusią, dehidratuotą ir sausą odą. Jis apsaugo natūralų odos barjerą ir palaiko jos drėkinimą. Balzame yra taukmedžio sviesto, glicerino ir pantenolio, kad būtų galima tinkamai drėkinti ir greičiau išgydyti tatuiruotę.
 • „Brooklyn Grooming“ tatuiruočių balzamas – šis balzamas yra specialiai sukurtas tatuiruočių priežiūrai. Jis maitina, regeneruoja ir padeda patinti, nulupti tatuiruotę, sudirginti ir niežėti. Taip yra todėl, kad balzamas pagamintas iš bičių vaško, sezamo sėklų aliejaus, taukmedžio sviesto ir kanapių sėklų aliejaus. Balzamas skatina greitesnį tatuiruočių gijimą ir palaiko hidrataciją po dušo.

Kiti dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti

 • Nelieskite tatuiruotės, prieš tai kruopščiai nenusiprausę rankų.
 • Venkite saulės vonių ir būtinai dėvėkite apsaugos nuo saulės SPF, kai jūsų tatuiruotė yra saulėje (UV spinduliai).
 • Įsitikinkite, kad nesirinkite, nenulupkite ir nesubraižykite tatuiruotės, kai ji gyja. Tatuiruotės paėmimas ir lupimas pailgins natūralų gijimo procesą ir gali sukelti infekciją (nes perkeliate bakterijas nuo pirštų ir nagų į tatuiruotę).
 • Venkite tatuiruotėje naudoti atšiaurių produktų, nesvarbu, ar jie būtų cheminiai, ar fiziniai. Pavyzdžiui, venkite sunkių, kvepiančių losjonų, taip pat atšiaurių rankšluosčių ir abrazyvinių audinių.
 • Gydymo proceso metu netepkite vazelino tatuiruotės. Vienintelis momentas, kuriuo galite naudoti vazeliną, yra dušo metu, siekiant apsaugoti tatuiruotę nuo drėgmės. Net ir tada jūs turite kruopščiai išvalyti tatuiruotę nuo bet kokio vazelino.
 • Įsitikinkite, kad jūsų tatuiruotė neišdžiūvo. Pabandykite rasti pusiausvyrą tarp drėkinimo ir natūralaus tatuiruotės išdžiūvimo. Kreipimasis į kraštutinumus gali tiesiog sukelti uždegimą ir infekciją.
 • Neikite į sūkurines vonias, baseinus ir atvirą vandenį, kol tatuiruotė visiškai neišgydys. Šios vietos gali paveikti jūsų tatuiruotę bakterijomis, o ilgas drėgmės poveikis gali sukelti infekciją.

Galutinės mintys

Vienintelis laikotarpis, kai neturėtumėte nusiprausti su nauja tatuiruote, yra tada, kai ką tik jį pasidarysite, taip pat kitos 12–24 valandos. Pasibaigus šiam laikotarpiui, jūs tiesiog turite nusiprausti po dušu ir išvalyti tatuiruotę nuo viso likusio rašalo, kraujo ir plazmos. Tačiau nereikėtų persistengti po dušu ir valymu, nes tai gali pailginti gijimo laiką ir sukelti komplikacijų.

Stenkitės vengti maudytis ir maudytis, kol tatuiruotė bus visiškai išgydyta. Štai ir viskas. Tikimės, kad šis straipsnis buvo naudingas ir informatyvus. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tatuiruotės priežiūrą, būtinai peržiūrėkite kitus susijusius straipsnius.

Taip pat skaitykite:

 • Tatuiruočių priežiūros instrukcijos: kaip aš galiu pasirūpinti tatuiruote dieną?
 • 8 geriausi tatuiruočių priežiūros produktai, pagrįsti patirtimi (2021 m.)