Vadovas

Ar tiesa, kad tatuiruotės pažeidžia kepenis ir inkstus?

Kai nuspręsite pasidaryti tatuiruotę, pirmiausia galite pagalvoti, kaip nuostabiai ir šauniai ji atrodys. Nedaugelis žmonių iš tikrųjų galvoja apie galimą šalutinį tatuiruotės padarinį. Kai kurie net netikrina, ar nėra alergiški rašalui, o tai vėliau sukelia didelių problemų, sukeliančių tatuiruočių infekcijas ir pan. Tačiau yra vienas klausimas, kurį užduoda daug žmonių; ar tatuiruotės tikrai gali pažeisti kepenis ar inkstus ir ligas, ar tai tik mitas?

Tolesnėse pastraipose apžvelgsime kai kurias sveikatos problemas, susijusias su tatuiruotėmis, ir pamatysime, ar tatuiruotė tikrai gali pakenkti jūsų brangiems inkstams ir kepenims. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Tatuiruotės ir pagrindinės sveikatos problemos

Tatuiruotė paaiškinta

Visi žinome, ką reiškia pasidaryti tatuiruotę, tačiau daugelis iš mūsų tikrai nesuprantame šio proceso. Taigi, pradėkime paprasčiausiai paaiškindami, ką daro tatuiruočių meistras, kad rašalą padėtų po oda ir kad jis liktų ten.

Tatuiruočių meistrai švirkščia į odą dažiklius ar rašalą, naudodami adatas, kurios veikia tatuiruočių aparatais. Dažiklius ar rašalą paprastai perka patikimi internetiniai tiekėjai. Dabar, kai menininkas stumia adatą po pačiu odos paviršiumi, rašalas dedamas į odos dermą mažų dalelių pavidalu.

Mažos to rašalo dalys yra absorbuojamos aplinkinių audinių, o likusi dalis tiesiog patenka į kraujagyslių sistemą. Štai kodėl rašalo galima rasti limfmazgiai šalia tatuiruotos odos zonos.

Taigi, jei jums įdomu, iš kur kyla visos sveikatos problemos, tai viskas. Problema kyla dėl to, kad rašalas ne tik lieka vienoje vietoje; rašalo perteklius juda per kraują arba yra tatuiruotoje vietoje ir aplinkiniuose audiniuose.

Tatuiruočių dažikliai arba rašalas

spalvotas tatuiruotės rašalasVaizdo kreditas: išsaugota tatuiruotė

Tatuiruočių dažikliai arba rašalas paprastai apibūdinamas kaip pigmentai ar dažai. Tačiau rašalo, kaip pigmento, cheminė struktūra paprastai netirpi, o tai svarbu terpėje, kurioje pigmentas naudojamas ir įterpiamas. Pigmentas yra tai, kaip tatuiruočių meistrai sukuria stabilias ir patvarias tatuiruotes.

Dabar yra dviejų tipų pigmentai; organinis ir neorganinis.

Anksčiau dauguma tatuiruočių menininkų naudojo neorganinį pigmentą, kuriame paprastai buvo sunkiųjų metalų, tokių kaip chromas, gyvsidabris ar kadmis. Dėl to pigmentas buvo ne tik juodas, bet ir pasiekė tokias spalvas kaip raudona (gyvsidabrio sulfidas) arba geltona (kadmio sulfidas). Juodasis rašalas buvo anglies ir titano dioksido mišinys.

Šiuo metu dažniausiai naudojamas organinis pigmentas. Cheminę struktūrą arba organinius dažus sudaro organiniai pigmentai arba policikliniai pigmentai. Šie pigmentai pasirodė geresni spalvų atsipirkimo ir ryškumo ar gyvybingumo požiūriu.

Dabar, kai kalbame apie rašalo pigmentus, būtina paminėti, kad dažikliai neturi farmacijos reikalavimų. Taigi, be standartinės cheminės struktūros, dažikliuose gali būti dažančiųjų junginių šalutinių produktų ir įvairių priemaišų. Todėl visas dažiklių „sudedamųjų dalių“ sąrašas yra neišsamus ir skiriasi nuo vienos spalvos iki kitos. Ta pati problema taikoma juodiems dažikliams ir spalvotiems pigmentams.

Tatuiruočių dažikliai ir sveikatos problemos

Dažikliai ar rašalas, ypač juodi, dažniausiai gaminami naudojant policikliniai aromatiniai angliavandeniliai arba PAH. Be to, juodasis rašalas paprastai yra pagamintas iš anglies, kuri, kaip teigia Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra arba IARC, yra išvardyta kaip galimai kancerogeninė žmonėms. Žinoma, kad šie kancerogeniniai junginiai yra veikiami žmonių per tabaką ir užterštą orą arba geriant ir valgant užterštą vandenį ir maistą.

Tačiau kancerogeniniai junginiai taip pat gali patekti į kūną tatuiruočių būdu, ypač jei tatuiruočių meistrai naudoja abejotinus, neorganinius pigmentus ar dažus.

Kalbant tik apie anglies juodumo problemą, gerai žinoma, kad kai kuriems žmonėms tai gali sukelti odos alergines reakcijas ar tatuiruočių infekcijas. Kai kuriais atvejais tai taip pat gali sukelti navikai, tačiau tokie atvejai, kaip aprašyta medicinos literatūroje, taip pat gali pasirodyti atsitiktiniai.

Atrodo, kad tatuiruotės ir dažiklis daugiausia veikia odą. Tatuiruočių procesas labai pažeidžia odą ir sukelia paviršinį kraujavimą bei skausmą. Tada gijimo metu atsiranda niežėjimas, patinimas ir tatuiruotės infekcija. Daugelis žmonių patiria odos jautrumą ir nuolatines odos problemas tatuiruočių srityje net ilgai po to, kai tatuiruotė visiškai išgydoma.

Tatuiruočių dažikliai ir kepenų/ inkstų problemos

Kaip minėjome anksčiau, tatuiruotės dažai ar rašalas ne tik lieka tatuiruotėje. Tam tikras rašalo kiekis yra tatuiruotoje vietoje arba dermoje ir sukuria patvarią tatuiruotę. Tačiau rašalo perteklius patenka į kraujagyslių sistemą ir keliauja aplink kūną.

Šios gabenamos rašalo dalelės gali pasiekti kitus mūsų kūno organus ir vietas arba gali visiškai išeiti iš organizmo per šlapimo sistemą arba tuštinantis. Būtent čia istorija ir kepenys.

Kadangi rašalo perteklius turi kažkaip išeiti iš kūno, greičiausiai jis išeina pro kepenis ir inkstus. Kepenys yra atsakingos už toksinų, tokių kaip rašalo perteklius, pašalinimą, tačiau cheminė rašalo struktūra gali sukelti tam tikrą imunotoksinį poveikį. Tas pats pasakytina apie inkstus. Sunkiųjų metalų, esant netinkamam rašalui, ir toksinų, esančių dažikliuose, poveikis gali apsunkinti inkstus ir kepenis ir prisidėti prie pažinimo problemų, tokių kaip nuovargis ar smegenų rūkas. Brooke Schneller, klinikinės mitybos gydytoja.

Tačiau daugeliu atvejų rašalas praeina pro kepenis ir inkstus ir išeina iš organizmo.

Tačiau yra ir rimtesnė problema. Kas atsitinka, kai tatuiruotė užsikrečia dėl išorinio tatuiruotos odos užteršimo (pavyzdžiui, jūsų tatuiruočių meistras dirba su nešvaria adata). Na, tokiu atveju infekcija gali išplisti į inkstus ir sukelti rimtus inkstų pažeidimus

Taigi, kas, jei turite tatuiruotę??

Ko neturėtumėte daryti prieš pasidarydami tatuiruotęVaizdo kreditas: išsaugota tatuiruotė

Vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte galimų dažiklių toksinų ir sunkiųjų metalų jūsų organizme, yra nustoti tatuiruotis. Žinoma, tai gali būti sunkus sprendimas, tačiau jei jūsų imuninė sistema apskritai yra bloga ir sergate tam tikromis ligomis ar alergijomis, geriausia būtų vengti labiau pabloginti jūsų sveikatą nei dabar.

Tačiau jei jau turite nemažai tatuiruočių ir norite atsikratyti toksinų savo kūne, štai ką galite padaryti;

  • Sumažinkite alkoholio vartojimą, kad šiek tiek sumažėtų kepenys ir inkstai; žinoma, kad alkoholis pažeidžia kepenis ir sutrikdo kepenų funkciją, nes padeda toksinams likti kepenyse ir todėl vėl patekti į kraują.
  • Naudoti kiaulpienė skatinti detoksikaciją; kiaulpienė yra puiki, kai reikia detoksikuoti sunkiuosius metalus jūsų kūne. Jis suaktyvina kraujotaką ir padeda organizmui apsivalyti nuo toksiškų sunkiųjų metalų, esančių neorganiniame rašalu ir dažikliais.
  • Laikykitės atokiau nuo perdirbto maisto, nes jie gali skatinti toksinų įsisavinimą ir padėti jiems ilgiau išlikti jūsų organizme. Perdirbtas maistas taip pat silpnina jūsų imuninę sistemą ir leidžia toksinams daug lengviau ir greičiau pakenkti jūsų kūnui.

Ką daryti, jei vis dar norite tatuiruotės?

Jei vis tiek pasirenkate pasidaryti tatuiruotę, turime keletą rekomendacijų, kuriomis galite pasinaudoti, kad ateityje išvengtumėte sveikatos komplikacijų ir rūpesčių, pavyzdžiui;

  • Visada rinkitės profesionalų tatuiruočių menininką, ir būkite pasirengę mokėti daugiau-tokiu būdu galite būti tikri, kad tatuiruočių meistrai naudos aukštos kokybės rašalą, sterilią ir švarią įrangą bei kitus higienos produktus.
  • Visada paprašykite augalinio pigmento – tai tokio tipo organinis pigmentas, kuriame naudojami prieskoniai (kaip ciberžolė), kad būtų pasiekta pigmentacija, o ne toksiški sunkieji metalai. Turėkite omenyje, kad tatuiruočių meistrai neturi šių produktų, kurie tik guli; arba jie turės juos užsisakyti specialiai jums, arba jums gali tekti juos nusipirkti prieš skiriant tatuiruotę.
  • Rūpinkitės savo sveikata, ypač mityba ir vandens suvartojimu – Kad jūsų kūnas kovotų su toksinais, jis pats turi būti stiprus ir sveikas. Tinkama ir sveika mityba bei vandens suvartojimas gali pakelti ir sustiprinti jūsų imuninę sistemą kasdien, o tai gali padėti jūsų organizmui daug efektyviau susidoroti su tatuiruočių procesu ir toksinų pertekliumi.
  • Visada paklauskite savo tatuiruočių menininkų, kaip nurodyta toliau; paprašykite jų nenaudoti produktų, neskirtų tatuiruotėms, neskiesti rašalo prieš tatuiruotę ir, jei taip, praskiesti tik steriliu vandeniu. Be to, visada paprašykite savo tatuiruočių meistrų išvalyti ir sterilizuoti įrangą ir palaikyti rankų higieną (mūvėti vienkartines pirštines).

Esmė

Prieš priimant bet kokį svarbų gyvenimo sprendimą, būtina atlikti tyrimus ir pasverti privalumus ir trūkumus. Tas pats pasakytina apie tatuiruotes. Kad ir kaip būtų smagu, tatuiruotės kai kuriems žmonėms ir konkrečiais atvejais gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Bet kadangi nėra galimybės žinoti, kaip tatuiruotė ar rašalas reaguos į jūsų kūną, reikia iš anksto pasiruošti.

Svarbu pabrėžti, kad inkstų ir kepenų pažeidimai nėra dažni ir jie atsiranda konkrečiais atvejais. Tačiau svarbu žinoti visus galimus šalutinius ir neigiamus tatuiruočių padarinius. Prieš rašydami rašalą, turite tiesiog pagalvoti ir gauti kuo daugiau informacijos.