Vadovas

Ar tatuiruotės laikui bėgant išnyksta (ir kaip galite kovoti su tatuiruočių išblukimu?)

Pasidaryti tatuiruotę reiškia gauti nuolatinį meno kūrinį ant savo kūno. Tačiau žinodami, kad laikui bėgant jūsų kūnas keičiasi, negalite atsistebėti, kaip atrodys jūsų tatuiruotė po 20 ar 30 metų. Ar tatuiruotė išnyks arba išliks tokia pati?

Tolesnėse pastraipose apžvelgsime, kaip laikui bėgant keičiasi tatuiruotės, ar jos išblunka ir ar yra keletas patarimų, kuriuos galite naudoti, kad išvengtumėte drastiškų tatuiruočių pakeitimų. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Tatuiruotės ir laikas: 3 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti

Laikui bėgant tatuiruotė išnyksIšsaugota tatuiruotė

1. Ar tatuiruotės laikui bėgant keičiasi ir kodėl?

Pirmiausia išsiaiškinkime kai kuriuos dalykus; taip, jūs sensite ir taip jūsų kūnas pasikeis. Žinoma, toks pakeitimas paveiks jūsų tatuiruotės išvaizdą. Taigi, atsakyti į klausimą; tatuiruotės laikui bėgant keičiasi, tačiau pasikeitimo laipsnis vienam asmeniui skiriasi.

Tatuiruotės pokyčiams įtakos turi daugybė veiksnių, ne tik laikas ir kūnas. Taigi, jei jums įdomu, kodėl jūsų tatuiruotė tikrai pasikeis per kelerius metus, štai kodėl;

 • Senėjimas – didžiausias mūsų organas arba oda yra vienas akivaizdžiausių amžiaus ir senėjimo įrodymų. Patogiai ant odos uždėtos tatuiruotės taip pat keičiasi kaip ir mūsų oda. Odos pablogėjimas, dažniausiai demonstruojamas kaip tempimas ir elastingumo praradimas, daro įtaką tatuiruotės išvaizdai ir keičia jos formą.
 • Tatuiruotė – laikui bėgant mažesnės ar vidutinės tatuiruotės labiau linkusios kardinaliai pasikeisti mums senstant. Tatuiruotes, kurios yra mažesnės, įmantrios, išsamios ir spalvotos, veikia net mažiausi odos pokyčiai. Tačiau didesnės tatuiruotės su mažiau išsamiomis ir ryškesnėmis linijomis yra mažiau linkusios pastebimai paveikti odos senėjimą..
 • The rašalas – tai gali būti ne visiems žinoma, tačiau rašalo kokybė gali prisidėti prie greitesnio tatuiruotės gedimo, kartu su senėjimu ir odos pokyčiais. Jei tatuiruotė yra pigi, tai tikriausiai padaryta naudojant daug cheminių medžiagų, mažai pigmentuotą rašalą, kuris laikui bėgant pradės blukti ir prisidės prie to, kad tatuiruotė praras formą ir originalią išvaizdą.

2. Ar tatuiruotės laikui bėgant taip pat išnyks?

Taip, tatuiruotės laikui bėgant išnyksta, ir visos tatuiruotės galų gale padaromos! Štai keletas kitų dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, prieš pradėdami gilintis į tatuiruotės išblukimo detales;

 • Kiekviena jūsų tatuiruotė laikui bėgant išnyks; kai kurios tatuiruotės pradės blėsti tik po poros metų, o kitos pradės blėsti vyresniame amžiuje.
 • Tatuiruotės, padarytos jaunystėje, pradės blėsti sulaukus 40–50 metų, o vėliau padarytos tatuiruotės pradės blėsti ilgiau.
 • Senėjimas yra vienas esminių tatuiruočių blukimo veiksnių.
 • Laikui bėgant saulė taip pat prisideda prie tatuiruotės išblukimo.
 • Galima pratęsti blukimą apsvarstant kai kurias prevencines priemones ir tinkamą tatuiruotės priežiūrą.
 • Pigesnės tatuiruotės labiau linkusios greitai blėsti, skirtingai nei brangesnės.
 • Pataisyti tatuiruotes, kai jos pradeda blėsti, gali būti gana brangu.

Taigi, taip, tatuiruotės išblukimas yra neišvengiamas ir kiekvienas, turintis tatuiruotę, anksčiau ar vėliau tai patirs. Be senėjimo, vienas iš pagrindinių tatuiruočių blukimo veiksnių yra saulės poveikis.

Kadangi jūsų oda yra apsauginis sluoksnis, apsaugantis kūną ir organus nuo saulės, ji yra pirmoji, kurią ji paveikė ir pažeidė. Nors oda laikui bėgant gyja ir sugeba atsinaujinti, žala išlieka.

Taigi, jei dažnai tatuiruotę veikiate saulėje, galite tikėtis, kad tatuiruota oda bus pažeista vienodai ir dėl to pradės blukti. Dėl saulės poveikis ir su tuo susijusi žala, tatuiruotė gali tapti neryški, sutepta ir apskritai prarasti savo pirminę išvaizdą ir blizgesį.

Kita priežastis, kodėl tatuiruotės laikui bėgant išnyksta, yra svorio padidėjimas arba svorio netekimas. Senstant natūraliai pradedame priaugti svorio, o tai prisideda prie odos tempimo. Kai oda ištempiama, tatuiruotė taip pat ištempiama, o tai išplečia rašalą ir prisideda prie jo blukimo. Tas pats pasakytina ir apie svorio metimą, ypač jei jis susijęs su svorio padidėjimu. Oda ištempta taip pat, kaip ir tatuiruotė, o dabar, kai nebelieka riebalų, nebelieka nieko, kas išlaikytų tatuiruotę ir jos pradinę formą.

Štai kodėl, pavyzdžiui, moterims, planuojančioms pastoti, nerekomenduojama daryti jokių pilvo tatuiruočių. Netgi daugelis tatuiruočių menininkų atsisako daryti tatuiruotes paaugliams ir jauniems suaugusiems, nes jie vis dar auga, o augimas ir svorio padidėjimas gali priversti tatuiruotę išnykti per anksti.

3. Ar tatuiruotės vieta skatina greitesnį išblukimą? (Kūno dalys ir tatuiruotės išblukimas)

Tatuiruočių bendruomenėje gerai žinoma, kad tatuiruotės, dedamos į tam tikras kūno vietas, išnyksta greičiau nei kitos. Toks išblukimas nelaukia, kol pasensite, tačiau tatuiruotės paprastai išnyksta tik po kelerių metų dėl vietos ant kūno.

Kai kurių kūno dalių išblukimas įvyks nepriklausomai nuo tatuiruotės kokybės. Jūsų tatuiruočių meistras gali naudoti aukščiausios kokybės rašalą arba atlikti nepriekaištingą darbą, tačiau jei tatuiruotė bus padėta kur nors, kur ji trinsis ar bus nuolat veikiama saulės, ji greitai išnyks. Taigi, čia yra tatuiruotės kūno vietos, skatinančios greitesnį tatuiruočių išblukimą;

 • Delnai (nes jūs nuolat naudojate rankas ir jie yra veikiami skirtingų tekstūrų, medžiagų, trinties, prakaito ir kt.)
 • Pėdos (nes jas nuolat naudojate ir jos visada patrina kojines ar batus, taip pat rūgštus prakaitas)
 • Burna ir lūpos (dėl drėgmės ir neįtikėtinai plonos odos, taip pat dėl ​​karšto ir šalto maisto ir gėrimų temperatūros)
 • Pečių ašmenys (nes ši sritis yra linkusi trintis dėl, pavyzdžiui, nešiojamo krepšio ar kuprinės)

Taigi, bet kuri kūno vieta, skatinanti didelės trinties susidarymą, neabejotinai išbluks, nesvarbu, kaip tai gerai padaryta ar koks rašalas. Taip pat atminkite, kad prakaitas taip pat gali išblukinti tatuiruotes.

Taigi, stenkitės nedaryti tatuiruočių tose vietose, kur labiausiai prakaituojate. Pavyzdžiui, venkite tokių sričių kaip pažastys, delnai, pėdos, šlaunų vidinė dalis, po krūtimis ir pan.

Kokie kiti dalykai skatina tatuiruotės išblukimą?

Daugelis dalykų, kuriuos darome kasdien, gali paskatinti spartesnį tatuiruočių išblukimą. Pažvelkime į kai kuriuos įpročius, kurie gali sugadinti jūsų brangias tatuiruotes;

Rūkymas

Anksčiau minėjome, kad senėjimas ir odos elastingumo stoka laikui bėgant skatina tatuiruotės išblukimą. Ir tai visiškai tiesa. Bet ką apie odos senėjimą ir elastingumo praradimą, kurį sukelia rūkymas?

Na, rūkymas sugeba padaryti jus ir jūsų odą senesnę, nors esate dar jauna. Tai sumažina kolageno gamybą organizme, todėl oda praranda elastingumą ir putlumą. Dėl to jūs ne tik atrodote vyresni, bet ir jūsų tatuiruotės pradeda prarasti gyvybę. Kadangi oda nėra tokia elastinga kaip anksčiau, tatuiruotės ima blukti ir praranda pradinę išvaizdą.

Rūkymas apskritai yra blogas įprotis, ir mes paprastai patariame žmonėms mesti jį. Taigi, jei ieškojote priežasties mesti rūkyti, tatuiruotės išblukimas yra geras dalykas. Mesti cigaretes ir sutelkti dėmesį į sveikesnį gyvenimo būdą jūsų tatuiruotė tikrai truks ilgiau.

Odos per didelis valymas

Rūpintis savo oda yra būtina. Tačiau valymas ir per didelis valymas yra du skirtingi dalykai. Valymas reiškia, kad jūs tiesiog pašalinate visą dieną ir savaitę besikaupiantį nešvarumą, riebalų perteklių ir negyvą odą. Tačiau per didelis valymas reiškia, kad taip valote odą, kad pašalinate apsauginį odos barjerą ir dirginate.

Todėl tatuiruočių atveju per didelis valymas pašalina apsauginį barjerą ir drėkinimo sluoksnį, dėl kurio oda gali būti sudirgusi ir pasikeisti. Dėl šios priežasties tatuiruotės gali išblukti ir prarasti pradinį blizgesį ir ryškumą.

Jei norite tinkamai prižiūrėti savo odą, tiesiog sutelkite dėmesį į švelnų odos valymą ir nedarykite to per dažnai. Odą valyti galite vieną ar du kartus per savaitę, nepažeisdami odos ir tatuiruočių. Įsitikinkite, kad esate hidratuotas, gerai valgykite ir būkite aktyvus. Visa tai užtikrins jūsų odos sveikatą ir jūsų tatuiruočių apsaugą.

Neteisinga priežiūra po to

Gavę naują tatuiruotę, būtina nedelsiant pradėti tinkamą priežiūros procedūrą. Tinkama tolesnė priežiūra apsaugo nuo uždegimo ir infekcijų, kurios iš pradžių gali išblukti ir pakeisti tatuiruotę. Ir, žinoma, tinkama priežiūra skatina greitą gijimą ir neleidžia išblukti laikui bėgant.

Tačiau nepamirškite persistengti su tolesne priežiūra. Tinkamai laikykitės taisyklių ir neįveskite jokių įprastų veiksmų, kuriuos ką tik sugalvojote savarankiškai. Laikykitės paprastų dalykų; prieš liesdami tatuiruotę nusiplaukite rankas, nuplaukite tatuiruotę vieną ar du kartus per dieną, sudrėkinkite ją vieną ar du kartus per dieną, dėvėkite laisvus drabužius ir apsaugokite nuo saulės.

Nenaudokite vazelino ir vazelino produktų, nesirinkite ir nesubraižykite tatuiruotės.

Kaip galite kovoti su tatuiruočių išblukimu?

Kaip minėjome anksčiau, jūsų tatuiruotė ilgainiui išnyks ir nėra išimties. Tačiau yra keletas patarimų ir gudrybių, kuriuos galite panaudoti, kad prailgintumėte išblukimo procesą ir kuo ilgiau mėgaukitės savo tatuiruote. Čia yra geriausi ir paprasčiausi būdai, kaip kovoti su tatuiruočių išblukimu;

Prieš pasidarydami tatuiruotę

 • Eikite į profesionalią tatuiruočių parduotuvę ir palikite patyrusiam tatuiruočių meistrui padaryti savo tatuiruotę!
 • Nesivaržykite sumokėti šiek tiek daugiau už gerą tatuiruotę, nes menininkas naudos aukštos kokybės rašalą!
 • Įsitikinkite, kad tatuiruotės dizainas nėra pernelyg sudėtingas ir išsamus!
 • Venkite tankių ir mažesnių tatuiruočių, nes jos greitai išnyksta ir jas sunku liesti!
 • Venkite tatuiruočių vietose, kuriose yra trinties ir prakaito!
 • Įsitikinkite, kad menininkas dirba su dezinfekuotais įrankiais ir su pirštinėmis; tai užkirs kelią infekcijai, kuri priešingu atveju galėtų sunaikinti tatuiruotę!

Po tatuiruotės

 • Tinkamai laikykitės priežiūros procedūros; Jūs turėtumėte pradėti užkirsti kelią tatuiruotės išblukimui tą akimirką, kai gausite tatuiruotę! Neatidėliotina priežiūra yra būtina!
 • Laikykite tatuiruotą vietą drėkinamą ir apsaugotą nuo saulės!
 • Venkite trinties ir dėvėkite laisvus drabužius!
 • Negalima subraižyti, išsirinkti ir nulupti tatuiruotės!
 • Venkite maudytis, kol tatuiruotė gyja!
 • Laikykite tatuiruotą vietą švarią ir sudrėkintą net tada, kai tatuiruotė visiškai išgydoma.
 • Visada dėvėkite apsauginį kremą nuo saulės, kai yra tatuiruotė!
 • Būkite hidratuotas ir valgykite sveikai!
 • Būkite aktyvūs ir venkite svorio!
 • Jei priaugate svorio, pabandykite numesti svorio palaipsniui, kad oda nepatirtų per didelio tempimo!
 • Nustokite rūkyti ir taip pat sumažinkite gėrimą!
 • Negalima per daug valyti ir rūpintis oda!
 • Stenkitės išlikti sveiki ir pasirūpinti savimi; tai, kaip jaučiatės, atspindės jūsų tatuiruotės išvaizdą!

Taip pat skaitykite: 

Ar galite plaukti po tatuiruotės? Ar tai saugu?

Kaip išvalyti tatuiruotę: žingsnis po žingsnio vadovas

Galutinės mintys

Taigi, tatuiruotės išblukimas yra neišvengiamas; visi, turintys tatuiruotes, anksčiau ar vėliau tai patirs. Tačiau tai neturėtų jus varginti ar varginti. Senėjimas yra normalus procesas, ir jis bus matomas ant jūsų odos. Tačiau rūpinimasis savimi ir savo sveikata sumažins tatuiruotės išblukimą net ir senstant, nes jūsų oda ilgiau išliks elastinga.

Tai, kaip jūsų tatuiruotė atrodys po 20 ar 30 metų, atspindės jūsų pasirinkimus dėl tolesnės priežiūros ir bendros jūsų kūno priežiūros. Taigi, kuo esate sveikesni, tuo šviesesnė tatuiruotė išliks. Daugelis vyresnio amžiaus žmonių vis dar turi tatuiruotes, kurios atrodo puikiai ir yra geros formos. Taigi, nereikia jaudintis, tiesiog stenkitės išlaikyti savo sveikatą tiek, kiek galite!