Vadovas

Ar nemandagu prašyti tatuiruočių meistro nukopijuoti tatuiruotę?

Jei skaitote tai, tikriausiai kažkur yra meno kūrinys, kurį norėtumėte išsitatuiruoti ant savo kūno. Bet jūs supratote, kad ten taip pat gali būti nedidelė problema. Ar galite ateiti į tatuiruočių parduotuvę su prašymu, kad tatuiruočių specialistas padarytų tą patį su jumis, nedideli pakeitimai arba jų visai nebūtų? Kur įsikiša autorių teisių įstatymo klausimas ir ar toks prašymas yra tiesiog nepagarbus ir nemandagus?

Na, jūs nebūtumėte pirmas ar paskutinis, susimąstęs apie tatuiruočių kopijavimo klausimą. Ši tema yra didelis dalykas tatuiruočių bendruomenėje. Ir tolesnėse pastraipose mes jums viską pranešime. Tokiu būdu galite išvengti autorių teisių problemų ir to paties įstatymo pažeidimų. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Tatuiruotės: įkvėpimas ir autorių teisių pažeidimas

Įkvėpimas – paaiškinta

Geriausia pradėti tokią temą paaiškinant, ką reiškia įkvėpimas kito meno kūrinio ar tatuiruotės.

Mes visi semiamės įkvėpimo gyvenimui iš kažkur ar kažko kito, dažniausiai kitų žmonių darbų. Bet tuo tarpu mes taip pat norime atsitraukti nuo įkvėpimo ir sukurti savo daiktą, kuris yra unikalus tik mums ir niekam kitam.

Įkvėpimas tokiu atveju tai padarė įtaką daryti kažką panašaus, bet jūs taip pat sugebėjote pristatyti keletą unikalių dalių ir pakeitimų, dėl kurių naujai sukurtas kūrinys yra unikalus ir jūsų. Tačiau net įkvėpimo atveju svarbu garsiai kalbėti apie asmenį ar meno kūrinį, kuris gali jus įkvėpti ar paveikti.

Be jokių pakeitimų ar koregavimų, atliktų kuriant meno kūrinius veikiant kitam meno kūriniui, jūs tiesiog dalyvaujate plagiatas.

Tai taikoma bet kokio tipo ar formos kūrybiniam darbui; ar mes kalbame apie dainą, knygos tekstą, paveikslą ar tatuiruotės meno kūrinį. Įkvėpimas ir tiesioginis kito žmogaus darbo kopijavimas nėra išskirtas gražia linija, kaip kai kurie žmonės mano. Šios dvi sąvokos yra visiškai skirtingos ir paprastai pabrėžiamos poreikio slėpti įkvėpimo šaltinį.

Kopijavimas (autorių teisių pažeidimas) – paaiškinta

Dabar, kai žinome, ką reiškia įkvėpti, atidžiai pažvelkime į kopijavimą. Na, tai gana paprasta. Jei matėte kažkieno darbą ir jį nukopijuojate arba tiesiogiai naudojate, bandydami perduoti jį kaip savo darbą, tada mes kalbame apie kopijavimas ir autorių teisių pažeidimas.

Dabar nesupainiokime kitų darbų kopijavimo, kad išmoktumėte ir tobulėtumėte kaip menininkas. Tačiau originalo kūrinio šaltinis visada turi būti išreikštas ir įskaitytas. Ir jūs, pavyzdžiui, negalite naudoti to darbo kaip savo ar gauti iš to naudos.

Autorių teisių pažeidimo problema yra lengvai suprantama. Jei naudojate kito žmogaus kūrinį ir perduodate jį kaip savo, pavyzdžiui, taip pat iš to pasipelnėte ir neįskaitę šaltinio, pažeidžiate autorių teisių įstatymą.

Tatuiruočių kopijavimas

Kalbant apie tatuiruotes, yra dviejų tipų kopijavimas;

 • Jau esamo meno kūrinio, kuris nėra susijęs su tatuiruotėmis, kopijavimas
 • Jau esamo tatuiruotės dizaino, kuris priklauso kitam tatuiruočių meistrui, kopijavimas

Taigi, jei nuspręsite pasidaryti tatuiruotę, tarkime, Claude’o Monet paveikslą, ir paprašysite savo tatuiruočių menininkų atlikti tą patį dizainą, mes kalbame apie kopijavimą. Tačiau tai nėra autorių teisių pažeidimas, jei, pavyzdžiui, jūsų tatuiruotė nėra naudojama kaip reklaminė medžiaga. Ir, žinoma, ši tatuiruotė yra intelektuali paties menininko, o ne jūsų tatuiruočių, nuosavybė. Tačiau kadangi originalus menininkas mirė seniai ir negali duoti leidimo naudoti savo kūrinio, kopijavimo klausimas yra lengvai išsprendžiamas.

Kita vertus, jei pasirodysite tatuiruočių parduotuvėje ketindami pasidaryti tokią pat tatuiruotę kaip ir kas nors kitas, įeinate į raudoną kopijavimo zoną. Kopijavimas tokiu atveju neturėtų jokio kūrybinio indėlio, šaltinio menininkas nebūtų susisiekęs dėl patvirtinimo, o tatuiruotės dizainas ar išdėstymas yra tas pats.

Žinoma, autorių teisių pažeidimas būtų dar rimtesnis, jei nukopijuotas tatuiruotės dizainas būtų naudojamas komercine prasme, kur ieškinio pagrindas tikrai būtų naudingas originaliam menininkui.

Taigi, ar nemandagu paprašyti tatuiruočių meistro nukopijuoti tatuiruotę?

Žinoma, yra! Toks prašymas daugeliu atžvilgių laikomas grubiu ir nepagarbiu.

Visų pirma, jūs tiesiogiai ar netiesiogiai bandote įtikinti savo tatuiruočių menininką rimtų teisinių problemų. Jei paaiškės, kad jūsų pageidaujamas tatuiruotės dizainas yra kopija, o originalus tatuiruočių meistras nepatvirtino jo pakartotinio naudojimo, jūsų tatuiruočių meistras gali iškelti ieškinį dėl autorių teisių, kurį jie 100% prarastų.

Be to, jūs prašote tatuiruočių menininko nuvertinti kito tatuiruočių meistro ar jo kolegos darbą, o tai taip pat nemandagu.

Bet ką galite padaryti, kad išvengtumėte kopijavimo?

Na, kaip minėjome anksčiau, įkvėpimas iš kitų žmonių darbų nėra draudžiamas ir teisiškai nėra problema, kol jūsų pusėje yra kūrybinis rezultatas ir kūrybinis papildymas.

Taigi, jei radote nuostabų tatuiruotės dizainą, štai ką galite padaryti;

 1. Susisiekite su menininku; suraskite jų el. pašto adresą arba susisiekite su jais naudodamiesi socialine žiniasklaida.
 2. Paprašykite autoriaus leidimo; pažiūrėkite, ar galite panaudoti tam tikrus jų darbo aspektus savo idėjai.
 3. Visada įsitikinkite, kad susisiekėte su tinkamu asmeniu; jei ne, galite patekti į tam tikras teisines problemas.
 4. Įsitikinkite, kad tatuiruočių meistras yra originalus dizaino kūrėjas; kartais tatuiruočių meistrai nesuvokia, kad nukopijavo kito menininko dizainą ar darbą.
 5. Būtinai pasidalykite savo planais ir idėjomis su tatuiruočių meistru; praneškite jiems, ką darysite, ir pažiūrėkite, ar jiems gerai tinka jūsų kūrybinis indėlis.
 6. Visada būkite pasirengę neigiamam pirminio menininko atsakymui; žmonės didžiuojasi savo darbu, ir mes turime gerbti jų sprendimą, jei jie nenori, kad jų darbas pasirodytų kitur.

Kitas dalykas, kurį galite padaryti, yra paprašyti, kad originalus tatuiruočių meistras sugalvotų panašų tatuiruotės dizainą, kurį pasirinkote įkvėpimui. Jūs netgi galite rekomenduoti abiem bendradarbiauti dėl naujo dizaino, todėl dizaino nuosavybė priklausys jums abiems. Tai gali būti protingas būdas pasidaryti savo svajonių tatuiruotę nepažeidžiant kieno nors teisėtos teisės į savo darbą. Be to, tokiu būdu jūs tiesiog išvengsite nepagarbos tatuiruočių meistrui, kuris turėjo būti „įkvėptas“ arba „nukopijuoti“ tam tikrą tatuiruotės dizainą.

Kaip užkirsti kelią tatuiruočių kopijavimui?

Na, jei tyčia naudojate kito menininko dizainą ir neatskleidžiate jo kilmės ir šaltinio, tuomet tikrai netrukdote dizaino vagystei.

Tačiau, jei norite elgtis teisingai, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte autorių teisių problemų ir tatuiruočių vagysčių.

Jūs, kaip klientas, turėtumėte;

 • Visada stenkitės iš savo menininko gauti originalių tatuiruočių dizainų.
 • Jei radote jums patinkantį dizainą, atskleiskite savo tatuiruotojui, kad dizainas priklauso kitam tatuiruočių meistrui.
 • Visada susisiekite su originaliu tatuiruočių meistru ir paprašykite leidimo naudoti originalų dizainą arba jį kokiu nors būdu pakeisti.
 • Bandyti perkant jau esamus dizainus ir iliustracijas kad būtų išvengta autorių teisių pažeidimų.

Jūs, kaip tatuiruočių meistras, turėtumėte;

 • Visada mokykite save apie kitus tatuiruočių menininkus ir jų darbus, taip pat apie tatuiruočių pasaulį ir autorių teisių įstatymus.
 • Visada pažymėkite originalų dizainą vandens ženklu, ypač jei skelbiate jį internete.
 • Atkreipkite dėmesį į darbą, kurį skelbiate internete; tokiu būdu galite paskelbti kelis dizainus, kuriuose kalbama apie jūsų talentą ir kūrybiškumą, tačiau neatskleidžiama per daug jūsų darbo ir užkertamas kelias vagystėms.
 • Jei kas nors susisieks su jumis dėl jūsų darbo naudojimo, pažiūrėkite, kaip jis pakeis dizainą ir išliks atviras, jei žmogus tik semiasi įkvėpimo.

Esmė

Kitų žmonių tatuiruočių dizaino kopijavimas ir tatuiruočių meistro prašymas juos naudoti yra gana didelis dalykas ir nepaprastai nepagarbus visai tatuiruočių bendruomenei. Žinoma, sunku žinoti, iš kur kilęs kiekvienas tatuiruotės dizainas, daugiausia todėl, kad žmonės linkę neatskleisti dizaino šaltinio. Tačiau tatuiruočių meistrai visada turi patikrinti savo klientų pateiktus dizainus ir pamatyti, ar jie yra kito kolegos tatuiruočių meistro intelektinė nuosavybė.

Žinoma, jūs, kaip klientas, taip pat turite atkreipti dėmesį į norimus naudoti dizainus ir ištirti jų kilmę. Būtina atskleisti, kad tam tikras dizainas iš pradžių priklauso kitam menininkui, arba atskleisti, kad nežinote dizaino šaltinio ar menininko. Bet kuriuo atveju darykite viską, ką galite, kad neprašautumėte savo tatuiruočių meistro nukopijuoti tatuiruotę.

Taip pat skaitykite: Kiek uždirba tatuiruočių menininkai?