Vadovas

Ar galite duoti kraujo, jei turite tatuiruotę?

Ar galvojate pasidaryti tatuiruotę? Daugelis žmonių vis labiau priima tatuiruočių procesą, nors yra žmonių, turinčių prieštaringų ir santūrių minčių apie rašymo procesą. Viena iš tų rezervuotų minčių ir draudimų yra kraujo donorystė po kūno tatuiruotės.

Yra keletas dalykų, dėl kurių gali būti atsisakyta tapti kraujo donorais, pvz., Amžius, galimos gyvenimo situacijos, įvykiai ir ligos, pvz. Hepatitas B ir C, ŽIV ar AIDS ir kitos lytiškai plintančios ligos, taip pat kai kurie sunkios plaučių ligos. Kai kuriose įstaigose taip pat negalite duoti kraujo, jei neseniai pasidarėte tatuiruotę ar auskarą.

Šiame straipsnyje mes kalbėsime apie tai, ar leidžiama duoti kraujo, jei turite tatuiruotę, taip pat apie kai kurias taisykles iš įstaigos. Būtinai perskaitykite straipsnį, jei esate nuolatinis kraujo donoras, bet norite leistis į tatuiruočių kelionę.

Tatuiruotės ir kraujo donorystė

Tatuiruotės ir kraujo donorystėIšsaugota tatuiruotė

Kaip žinote, tatuiruodamasis jūsų tatuiruočių meistras tatuiruočių adata pradurs per odą, kad suformuotų ir nubrėžtų jūsų tatuiruotę. Tatuiruočių procesas leidžia daug bakterijų, gyvenančių ant jūsų odos, patekti į jos vidų ir potencialiai patekti į kraują.

Tarp šių bakterijų taip pat gali būti kai kurių per kraują plintančių patogenų, kurie gali plisti per kraują ir sukelti tam tikras lytiniu keliu plintančias ligas, apie kurias galbūt nežinote. Štai kodėl daugelis ligoninių ir medicinos įstaigų bei kraujo donorystės įstaigų laikėsi gana griežtos politikos dėl kraujo davimo iš tatuiruotų asmenų..

Net garsus futbolininkas Cristiano Ronaldo vengė pasidaryti tatuiruotę, nes dažnai davė kraujo.

Kaip žinote, tatuiruotės gijimo procesas gali trukti nuo dviejų savaičių iki šešių savaičių ir sukelti odos infekcijas, jei netinkamai atlikta priežiūra. Rizika padidėja tik tuo atveju, jei neatlikote savo tatuiruotės sertifikuotoje ir reguliuojamoje tatuiruočių studijoje, bet kreipėtės į nereguliuojamą tatuiruočių menininką, kuris tatuiruodamasis nesilaikė visų higienos taisyklių.

Vis dėlto daugelis profesionalių menininkų stengiasi laikytis šių taisyklių ir padaryti tatuiruotę, kuri išgydytų lengvai ir kuo neskausmingiau, taip pat pataria savo klientams, kaip pasirūpinti tatuiruote, kad ji greitai išgydytų ir kad jie kuo greičiau galėtų vėl duoti kraujo.

Daugelyje šalių tatuiruoti žmonės negali duoti kraujo, nes bijo galimų infekcijų, kurios gali būti perduodamos per kraują, ir buvo gautos tatuiruočių metu. Net ir tatuiruotėms tinkamoje šalyje, kuriai taikomos įvairios taisyklės, procesas gali būti sudėtingas, nes žmonės gali keliauti į pigesnes vietas pasidaryti tatuiruotę vietiniam gyventojui, kuris nesilaiko visų tatuiruočių taisyklių, ypač jei jie keliavo į besivystančią šalį.

Yra skirtingos taisyklės, kada tinkamas laikas pradėti duoti kraują po tatuiruotės. Žemiau apžvelgsime kai kurias tatuiruočių ir kraujo donorystės taisykles.

Taip pat skaitykite: Tatuiruotės išpūtimas ar vis dar išgydymas: kaip pataisyti?

Ką žinoti, jei norite paaukoti kraują po tatuiruotės

Kraujo donorystė yra labdara ir žmonės, kurie praktikuoja, yra labai vertinami ir gerbiami, ypač jei jų kraujo grupė yra labai paklausi ir būtina gyvybei išgelbėti. Vis dėlto yra keletas dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti, jei po kraujo davimo norite duoti kraujo.

Žemiau išvardinsime, ką reikia žinoti prieš dovanojant kraują pasidarius tatuiruotę.

Gali tekti palaukti

Tatuiruotės pasidarymas yra nauja ir įdomi patirtis. Nepaisant to, jūsų oda gauna mikrotraumų, nes tatuiruotės adata įsiskverbia į jūsų odą ir nubrėžia tatuiruotę. Dėl to kurį laiką negalėsite duoti kraujo, net jei buvote tatuiruotas sertifikuotoje ir registruotoje tatuiruočių studijoje reguliuojamose valstijose.

Kai kurios registruotų Jungtinių Amerikos Valstijų valstijų įstaigos leis jums paaukoti kraują, kai tik baigsite procedūrą, nors nemanome, kad kas nors nori duoti kraują iš karto po kūno rašalo.

Yra keletas patogumų, kurie privers jus šiek tiek palaukti tam tikrą laiką nuo 3 iki 7 dienų po tatuiruotės. Taip užtikrinsite, kad jūsų žaizda gyja ir kad tatuiruočių metu nepagavote jokių užkrečiamųjų infekcijų, net jei procesas buvo saugus, jūsų tatuiruočių meistras laikosi higienos standartų ir jūs tinkamai prižiūrite tatuiruotę.

Net jei nėra taisyklių, kurios neleis jums duoti kraujo po tam tikro laiko, rekomenduojame palaukti 7 dienas, kad galėtumėte tinkamai pailsėti ir net šiek tiek išgydyti tatuiruotės žaizdą..

Kai kurios valstybės nereglamentuoja tatuiruočių įrenginių

Priklausomai nuo to, kur pasidarėte tatuiruotę, gali tekti palaukti, kol galėsite duoti kraujo. Jungtinėse Valstijose dauguma valstijų turi reguliavimo institucijas, kurios gali reguliuoti ir kontroliuoti tatuiruočių studijas ir kitas tatuiruočių paslaugas teikiančias priemones..

Šiuo tikslu šie reguliuotojai patikrins, ar šiose patalpose naudojamas naujas rašalas, ir pakeis adatas prieš pritaikydami juos savo klientams. Tačiau tai nereiškia, kad tatuiruotės, daromos visose įstaigose, yra reguliuojamos, ir yra tikimybė, kad turėsite palaukti, kol galėsite duoti kraujo.

Šiuo metu 10 valstybių nereglamentuoja savo tatuiruočių. Jie įtraukia:

 • Kolumbijos apygarda
 • Aidahas
 • Merilandas
 • Masačusetsas
 • Gruzija
 • Juta
 • Naujasis Hampšyras
 • Vajomingas
 • Niujorkas
 • Pensilvanija

Ką tai reiškia?

Jei dažai buvo užrašyti vienoje iš pirmiau minėtų būsenų, turėsite palaukti mažiausiai 3 mėnesius, kol galėsite duoti kraujo. Laukimo laikas gali būti pratęstas iki 12 mėnesių, jei pasireiškė šalutinis poveikis ar galima infekcija, atsiradusi po to, kai buvo įterpta kūno dalis.

Šiuo metu laukimo laikas yra 3 mėnesiai, kaip nurodyta Raudonasis Kryžius.

Kraujo donorystė Europoje

Europoje nėra tam tikrų tatuiruočių įrenginių, teikiančių rašalo rašymo paslaugas, taisyklių. Tačiau pagal Direktyvą 2001/95/EB Bendroji gaminių sauga reikalauja, kad visi produktai, susiję su tatuiruočių paslaugomis, būtų saugūs prieš pateikiant juos į rinką.

Ką daryti, jei kalėjime pasidarysite tatuiruotes?

Žmonės, pasidarę tatuiruotes kalėjime, keliauja pas vietinį gyventoją, kuris teikia įteisintas tatuiruočių paslaugas, arba patys pasidaro tatuiruotes, kol jie galės duoti kraujo tam tikrose Raudonojo Kryžiaus įstaigose, dar turės palaukti mažiausiai tris mėnesius..

Jūs vis dar negalėsite duoti kraujo

Net jei tatuiruočių procesas buvo atliktas reguliuojamoje įstaigoje, tatuiruočių procesas vyksta gerai, jums vis tiek gali būti neleidžiama duoti kraujo arba esate priverstas laukti, jei turite kokių nors iš toliau nurodytų būklių, kurios jus veikia.

 • Anemija (kraujo trūkumas reiškia, kad negalite duoti kraujo nepaisant tatuiruočių)
 • Neseniai atlikote operaciją. Net dantų chirurgija gali neleisti jums duoti kraujo prieš tam tikrą laiką, paprastai praeina 3–6 mėnesiai.
 • Jūs peršalote arba jaučiatės blogai.
 • Jūs sergate hepatitu B arba C, kuris yra labai užkrečiamas, ir jūs galite jį gauti atlikdami tatuiruotę.
 • Jūs sergate kraujavimo sutrikimu
 • Vyrai, kurie užsiima seksualine veikla su kitais vyrais.
 • Jūs keliavote į šalį, kurioje yra didelis tam tikrų ligų aktyvumas, ir ten pasidarėte savo tatuiruotę.
 • Jūs sergate lytiškai plintančia liga
 • Kiti…

Daugiau DUK

Kraujo davimas tatuiruotėmis paprastai yra saugus. Tačiau jei ką tik pasidarėte naują tatuiruotę, gali tekti palaukti tam tikrą laiką, jei jūsų tatuiruotė buvo padaryta nereguliuojamoje įstaigoje arba sergate užkrečiama liga, kuri plinta kraujyje. Nepaisant to, atsakėme į keletą papildomų klausimų, susijusių su tatuiruočių procesu ir kraujo davimu po tatuiruotės.

Klausimas: Ar galiu duoti kraujo praėjus metams po paskutinės tatuiruotės??

A: Paprasčiau tariant, galite. Tačiau, kaip ir visi kiti, turėsite eiti į kraujo donorų patikrinimą, kad įsitikintumėte, jog jūsų kraujas nėra užterštas užkrečiama liga.

Kl.: Ar galiu paaukoti kraują iškart po tatuiruotės?

A: Tatuiruotės pasidarymas dažnai yra varginantis ir varginantis procesas, todėl gerai pailsėti ir leisti tatuiruotei išgyti turėtų būti būtina. Prieš eidami duoti kraujo, susisiekite su kraujo donorystės autobusu ar įstaiga, kad įsitikintumėte, jog jis yra saugus.

Kl.: Ką daryti, jei sužinojau, kad įstaiga, kurioje pasidariau tatuiruotę, nėra reguliuojama mano valstybės?

A: Vienintelis dalykas, kurį galite padaryti, tai palaukti nuo 3 mėnesių iki 1 metų. Prieš duodami kraujo, turėtumėte atlikti kraujo tyrimą, kad įsitikintumėte, jog viskas yra gerai, nors tai dažnai atliekama donorų atrankos metu. Jei norite nuolat sekti kraujo donorystės galimybes, būtinai stebėkite čia.