Dizainas

Japonų tatuiruotės: istorija, prasmės, simbolika ir dizainas

Japoniškos tatuiruotės yra bene populiariausias ir labiausiai atpažįstamas tatuiruočių stilius. Japonų tatuiruočių tradicija gyvuoja jau tūkstančius metų ir net iki šiol ji neša paslapties šydą ir daugeliui iš mūsų nežinoma.

Taigi, jei norite pasidaryti japonišką tatuiruotę, bet nesate tikri dėl savo prasmės ar dizaino, tai yra tinkama vieta. Tolesnėse pastraipose mes pasinersime į japoniškų tatuiruočių simboliką, prasmę ir dizainą, todėl pradėkime!

Japonų tatuiruotės – paaiškinta

Istorija ir kultūra

Istorija ir kultūra

Prieš Antrąjį pasaulinį karą japoniškos tatuiruotės buvo naudojamos socialiniam statusui ir dvasiniam atsidavimui pavaizduoti. Jie taip pat buvo naudojami kaip apsaugos ir dvasingumo žavesio forma.

Tačiau japoniškos tatuiruotės taip pat buvo naudojamos kaip bausmė nusikaltėliams ir vergams, o tai taip pat tiesiogiai nurodė šių socialinių grupių socialinę padėtį.

Tačiau Japonijos imperatorius Edo laikotarpiu uždraudė tokią tatuiruočių praktiką. Būtent tada tatuiruotės tapo nusikaltimo, japonų pogrindžio ir jakuzos simboliu. Tačiau Japonija teisinis tatuiruočių draudimas buvo visiškai panaikintas 1948 m., JAV okupacijos metu. Būtent tada japonų tatuiruočių meistrai pradėjo maitinti amerikiečių karius ir kariuomenę.

Devintajame dešimtmetyje japoniškos tatuiruotės tapo pasauliniu reiškiniu, daugiausia dėl to, kad roko grupės pasidarė tradicines japoniškas tatuiruotes. Po to šis pasaulinis reiškinys tik plečiasi.

Pasaulis buvo ir tebėra nustebintas neįtikėtinų japoniškų tatuiruočių, ir iki šiol užsieniečiai ieško geriausių japonų tatuiruočių meistrų, norėdami pasidaryti tikrą tradicinę tatuiruotę.

Tradicinių japoniškų tatuiruočių prasmė ir dizainas

Čia yra populiariausių tradicinių japoniškų tatuiruočių reikšmės ir dizainas. Jie visi turi istorinių, tradicinių reikšmių, kylančių iš mitų, legendų ir tradicinių istorijų. Visos tradicinės japonų tatuiruotės turi būti sukurtos patyrusių tatuiruočių menininkų ir padarytos rankomis.

Ryu tatuiruotė – japonų drakono tatuiruotė

Ryu tatuiruotė japonų drakono tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Tai yra populiariausias japonų tatuiruotės dizainas. The Japonų drakonas simbolizuoja jėgą, išmintį, palaiminimą ir gėrio jėgą. Simbolika kyla iš tradicinio įsitikinimo, kad drakonai gali manipuliuoti elementais žmonių ir gėrio labui šiame pasaulyje.

Japonijos drakono tatuiruotės paprastai skiriasi savo dizainu, todėl drakonas gali turėti kupranugario galvą, gyvatės ar žuvies kūną, erelio nagus ir kt..

Paprastai jį sudaro skirtingų gyvūnų ar mitinių būtybių elementai ir jis užima dideles kūno dalis (dažniausiai rankos, rankos, pečių, viršutinės ir apatinės nugaros dalies ir viršutinės šlaunų dalies..

„Kappa Tattoo“ – japonų vėžlių tatuiruotė

Japonų vėžlių tatuiruotė „Kappa Tattoo“Vaizdo šaltinis: Instagram

Kitas populiarus japonų tatuiruotės dizainas kyla iš mito apie siaubingą vėžlį ir milžiniškas salamandras, pasiekiančias iš seklaus vandens, kad patrauktų visus šalia.

Dėl šio mito Kappa apibūdinami kaip neramumai ir įstatymų laužytojai. Jiems, matyt, patinka pagrobti vaikus ir užpulti moteris, o tai neabejotinai yra mitinis dalykas ir įstatymų pažeidėjų atstumtųjų viršelis.

Nesame tikri, kodėl tokios tatuiruotės yra populiarios užsieniečių, tačiau manome, kad dauguma žmonių iš tikrųjų nežino vėžlio tatuiruočių istorijos ir prasmės.

Kalbant apie tatuiruotės dizainą, ryškiausias bruožas yra maža vandens užpildyta ertmė vėžlio galvos viršuje. Kai ertmė sausa, tai reiškia, kad vėžlys yra bejėgis.

Tengu tatuiruotės – japoniškos antgamtinės/vaiduoklių tatuiruotės

Tengu tatuiruotės japonų antgamtinėsVaizdo šaltinis: Instagram

Šiose tatuiruotėse paprastai yra humanoidinių antgamtinių būtybių variantų, turinčių demoniškų bruožų. Būtybės paprastai turi pailgas nosis ir apskritai grėsmingą išvaizdą.

Jie dažnai būna raudonos ir juodos spalvos, kad dar labiau pabrėžtų savo piktą simboliką. Šios būtybės dažnai turi karo ir sunaikinimo prasmę, todėl raudona spalva taip pat vaizduoja karingą simboliką. Tatuiruotė dažnai dedama kažkur matomoje vietoje, tačiau dauguma žmonių linkę ją dėti ant nugaros, viršutinės šlaunies ar krūtinės srities.

Taip pat skaitykite: Antgamtinė tatuiruotė: galutinis vadovas ir daugiau nei 80 geriausių dizaino idėjų

Koi tatuiruotės – japoniškos koi žuvies tatuiruotės

Japonų Koi žuvies tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram

Istorija, kaip koi žuvys plaukia aukštyn upeliu, pasiekia krioklio viršūnę ir virsta slibinu, yra viena populiariausių japonų ir kinų legendų.

Koi žuvis yra tradicinis japonų turto, sėkmės, sugebėjimo įveikti kovas, drąsos ir ryžto simbolis. Priklausomai nuo Koi žuvies tatuiruotės spalvos, ji gali turėti įvairių reikšmių derinį, pavyzdžiui; vyriškumas, motinystė, stiprybė, drąsa, nepriklausomybė, sėkmė, turtas, noras ir kt.

„Foo Dog“ arba „Karajishi“ tatuiruotės – japonų liūto tatuiruotės

„Foo Dog“ arba „Karajishi“ tatuiruotės Japonijos liūto tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram

Japonijos liūto tatuiruotė tikrai nėra tokia, kokios galite tikėtis. Liūtas tokiose tatuiruotėse yra šuns ir liūto derinys, kur liūtas turi gana smailias ausis.

Todėl tokios tatuiruotės reikšmė dažnai yra dviguba, apimanti šuns ir liūto prasmę. Simbolika dažnai reiškia drąsą, drąsą, apsaugą, jėgą, ištikimybę ir kt.

Tiek šuo, tiek liūtas japonų tradicijose turi herojiškų siekių prasmę ir būtinybę tarnauti gynėjams. Japonijos liūto tatuiruotės gali būti mažos arba didelės, jos geriausiai sėdi ant pečių ir rankų, ypač dilbio, taip pat blauzdos ir šlaunų srities..

Hebi Irezumi tatuiruotės – japoniškos gyvatės tatuiruotės

Hebi Irezumi tatuiruotės Japonijos gyvatės tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram

Japonų kalba Hebi reiškia gyvatę, o Irezumi – tatuiruotę. Japoniškos gyvatės tatuiruotės dažnai vaizduoja rytietišką gyvatės idėją. Nepaisant to, japonų tradicijoje esanti gyvatė turi atgimimo, virsmo ir pokyčių prasmę, daugiausia dėl to, kad gyvatės yra žinomos dėl to, kad numeta odą. Japoniškos gyvatės tatuiruotės taip pat gali būti sėkmės simbolis, jei gyvatė yra balta.

Tačiau jei tatuiruotėje pavaizduota juoda ar negyva gyvatė, tai laikoma labai blogu ženklu. Gyvatės tatuiruotės dažnai dedamos ant peties, rankos ir krūtinės, nes atrodo, kad šios sritys vaizduoja geriausiai.

„Hou-ou“ tatuiruotės-japoniškos „Phoenix“ tatuiruotės

Hou-ou tatuiruotės Japonijos Fenikso tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram

Japonijoje feniksas yra imperijos namų simbolis. Todėl japonų fenikso tatuiruočių reikšmė dažnai sukasi apie imperines savybes, tokias kaip paklusnumas, teisingumas, ugnis, saulė ir kt..

Tačiau feniksas taip pat gali simbolizuoti harmoniją ir disharmoniją, taip pat gerus ir blogus laikus. Feniksas dažnai vaizduojamas gana didelėmis tatuiruotėmis; jis turi ilgesnį kaklą, išskirtinai didelius sparnus ir dažnai pasižymi ugnies ir saulės spalvų gama.

Japonų tatuiruotės ir DUK

Kas yra japonų tatuiruotė?

Kas yra japonų tatuiruotė

Japonų tatuiruotė gali būti tradicinis ar modernus japoniškų mitinių būtybių ir legendų vaizdavimas ant savo kūno. Japonų tatuiruočių procesas yra žinomas kaip Irezumi ir gali būti atliekamas naudojant neelektrinius įrankius (Tebori technika) arba įprastą tatuiruočių adatą.

Japoniškos tatuiruotės dažnai siejamos su japonų mafija ar jakuza, tačiau šiais laikais tai yra pasaulinis reiškinys ir stilius, patrauklus užsieniečiams ir Japonijos lankytojams.

Japonų tatuiruočių spalvos turi reikšmę?

Taip, žinoma! Spalvos yra viena iš pagrindinių tradicinio japonų tatuiruotės dizaino ypatybių. Pažvelkime į kai kurias pagrindines spalvų reikšmes;

  • Balta – tokia mirties spalva Japonijoje, todėl tatuiruotėse ji dažniausiai turi neigiamą atspalvį. Tačiau, priklausomai nuo tatuiruotės stiliaus ir dizaino, balta spalva gali reikšti tokius dalykus kaip nekaltumas, grynumas ir tiesa. Tai dažnai simbolizuoja naują pradžią ar naują šansą, kaip japonai pastebi mirtį (kaip galimybę naujai pradžiai).
  • Juoda – ši spalva yra viena iš esminių japoniškų tatuiruočių spalvų. Tai dažnai vaizduoja tokius dalykus kaip vyriškumas ir tėvystė. Kitais atvejais tai gali simbolizuoti gedulą, kovas ar sugebėjimą įveikti gyvenimo kovas. Juoda spalva dažnai siejama su japonų pogrindžio tatuiruočių kultūra.
  • Raudona – ši spalva yra džiaugsmo ir laimės spalva japonų tradicijose ir kultūroje. Paprastai tai simbolizuoja meilę, drąsą, motinystę ir galią. Tačiau, atsižvelgiant į tatuiruotės stilių ir dizainą, raudona spalva gali turėti mūšio, karo ir sunaikinimo prasmę, ypač kai ji derinama su juodais ar tamsiais tonais.
  • Mėlyna – mėlyna spalva dažnai simbolizuoja vyriškumą ir vaisingumą ir yra naudojama kuriant „Koi“ žuvies tatuiruotes. Spalva taip pat simbolizuoja ramybę ir ramybę.
  • Auksinė/geltona – dažnai naudojama kuriant tokias tatuiruotes kaip Koi žuvis, drakonas ar feniksas, auksinė/geltona spalva simbolizuoja jėgą, galią, klestėjimą, turtus, sėkmę ir sėkmę.

Kodėl japoniškos tatuiruotės yra susijusios su nusikalstamumu?

Priežastis, kodėl japoniškos tatuiruotės dažnai siejamos su nusikaltimais, slypi Edo laikotarpio įvykiuose. Edo eroje (1603–1869) nusikaltėliai ir vergai buvo pažymėti tatuiruotėmis atpažinti ir nubausti juos.

Per šią erą tokie žmonės kaip žudikai, įsilaužėliai, užpuolikai ir visi, kas daro ką nors nelegalaus, turėjo dėvėti tatuiruotę, kuri parodytų jų socialinę padėtį ir nusikalstamą istoriją.

Nors tatuiruočių draudimas išliko iki Antrojo pasaulinio karo, 1948 m. Draudimas buvo panaikintas atėjus JAV kariuomenei. Tačiau stigma išliko, o šiais laikais japoniškos tatuiruotės siejamos su pogrindžiu, mafija ir jakuza.

Ar nepagarbu pasidaryti japonišką tatuiruotę kaip užsieniečiui??

Japonai paprastai neįsižeidžia, kai užsieniečiai pasidaro tradicines japoniškas tatuiruotes. Jiems netgi atrodo glostanti, kad užsieniečiai domisi jų istorija, tradicijomis ir kultūra.

Tačiau nepagarba jiems atrodo tada, kai užsieniečiai pasidaro tradicines japoniškas tatuiruotes, iš tikrųjų nežinodami tatuiruotės prasmės.

Taigi, būtinai visada ištirkite tam tikro tatuiruotės dizaino prasmę, jei ji yra tradicinė. Taip išvengsite įžeidimo ir nepagarbos japonų tradicijoms ir kultūrai.

Kokios yra japoniškų tatuiruočių dizaino taisyklės?

  • Taisyklė Nr.1 – Japoniškos tatuiruotės turi būti ryškios, unikalios ir turtingos detalėmis.
  • 2 taisyklė – Japoniškos tatuiruotės turi būti didelio dizaino ir paprastai apima dideles kūno vietas, tokias kaip krūtinė, rankovės sritis, viršutinė ir apatinė nugaros dalis, viršutinė šlaunies ir sėdmenų sritis ir kt..
  • Taisyklė Nr.3 – Japoniškos tatuiruotės turi turėti tradicines temas, simbolius ir simbolius iš mitų bei legendų.
  • Taisyklė Nr.4 – tikras japoniškas tatuiruotes reikia padaryti rankomis. Tatuiruočių meistras naudos „Tebori“ techniką.

Taip pat skaitykite: 50 ir daugiau geriausių japoniškų gėlių tatuiruočių dizaino idėjų ir jų reikšmės