Dizainas

Elnių tatuiruotės: prasmės, simbolika ir 40+ geriausių dizaino idėjų

Prisimeni Bambi? Dauguma iš mūsų susidūrė su elniais tokiuose „Disney“ filmuose kaip „Bambi“. Nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio dėl šio filmo apie elnių gyvenimą žmonės buvo išsigandę, kai kalbama apie šį nuostabų, švelnų ir taikų gyvūną..

Ir, žinoma, „Bambi“ ir panašūs filmai nebuvo pirmieji, kurie supažindino mus su elnių gyvenimu; šimtus metų žmonės rašė apie elnius ir stirnas, dažnai apibūdindami juos kaip šiuos dvasingus, harmoningus ir taikius gyvūnus, kurie kartais atrodo kitaip ir stebuklingai.

Taigi, negalima atsistebėti, ar elnių tatuiruotės turi tą pačią prasmę ir simboliką, ar žmonės elnių tatuiruotes daro tik dėl nuostabaus dizaino. Tolesnėse pastraipose apžvelgsime, ką reiškia, simbolizuoja elnių tatuiruotė ir koks elnių tatuiruotės dizainas jums labiausiai tiktų. Nedvejodami pradėkime!

Elniai (ir elnių tatuiruotės): paaiškinta prasmė ir simbolika

Elnių (ir elnių tatuiruotės) prasmė ir simbolikaIšsaugota tatuiruotė

Elnių simbolika per visą istoriją ir kultūras

Per visą istoriją, ypač literatūroje, elniai buvo unikaliai pristatomi. Vienas iš pirmųjų raštų, kuriuose minimi elniai, apžvelgė jų biologiją, elgesį ir galimą žmonių naudojimą. Senieji tekstai anglų kalba pavyzdžiui, kaip vienas iš Topsello keturkojų žvėrių istorija, daugiausia buvo mokomieji ir informatyvieji apie elnius ir galimą jų medžioklę.

Tačiau kai žmonės pradėjo tyrinėti šiuos gyvūnus, kad jie nebūtų naudojami žmonėms, mes atradome švelnumo ir švelnumo dvasią, kuri išgalvotoje literatūroje tapo pagrindine elnių simbolika..

Kilęs iš elnių garbės ir dvasingumo, kurį jiems priskyrė senovės tautos ir Indėnai, elniai tapo dvasios, dvasingumo, moteriškumo, rafinuotumo, švelnumo ir švelnumo personifikacija. Jų išvaizda buvo beveik pasakiška ir mitinė visiems, kurie su jais susidūrė.

Daugelyje kultūrų elnias yra dvasinio autoriteto, dvasingumo ir dvasinio atgimimo simbolis. Pavyzdžiui, Krikščioniška tradicija, elnias simbolizuoja pamaldumą, atsidavimą ir šventumą. In Keltų tradicija, kita vertus, elnias simbolizuoja moteriškumą, malonę ir švelnumą. Kai kuriose keltų legendose buvo žinoma, kad vyrai ragino elnius išgelbėti juos nuo fizinio, žemiškojo pasaulio spąstų ir nuvesti į magijos pasaulį..

Dėl Indėnai, buvo matyti elniai ir dvasinės galios, švelnumo ir patikimų pasiuntinių gyvūnai. Jie taip pat buvo laikomi vaisingumo simboliu.

In Budizmas, kita vertus, elniai buvo laikomi laimės, taikos, harmonijos ir ilgo gyvenimo simboliu. Manoma, kad Buda buvo auksinis elnias buvusiame gyvenime, kurie kalbėjo su žmonėmis ir padėjo jiems išspręsti jų problemas. Ši istorija yra vienas iš pagrindinių Tibeto legendų tikėjimo postulatų.

In Meksikos ir Pietų Amerikos kultūra, elniai buvo vertinami kaip gyvūnai, sugebantys paprastiems žmonėms išversti dievų kalbą. Jie buvo vertinami kaip dievų pranešimų aiškintojai, ypač centrinės Meksikos žmonėms, žinomiems kaip „huicholes“. Šie žmonės turi savo įsitikinimų sistemą, o ritualinis kalendorius yra visiškai sutvarkytas pagal elnių reprodukcinį ciklą.

Elnių tatuiruotės ant kūnoVaizdo šaltinis: Instagram

Elnių tatuiruotės ir simbolika

Kaip galima įsivaizduoti, elnių tatuiruotės tikrai priklauso nuo kultūrinio ir tradicinio elnių aiškinimo. Šis gyvūnas yra daugelio fantazuotojų ir menininkų vaizduotės ir kūrybiškumo šaltinis visame pasaulyje. Elniai ypač dėl savo karūnos ir laikysenos įkvepia kvapą gniaužiančius tatuiruočių dizainus ir meno kūrinius.

Tačiau daugeliu atvejų elnių tatuiruotės ir jų simbolika kyla dėl šiems gyvūnams priskiriamos istorinės, kultūrinės ir tradicinės simbolikos. Todėl elnių tatuiruotės prasmė ir simbolika paprastai apima;

 • Taika – elniai ir stirnos, kaip natūraliai taikūs gyvūnai, laikomi taikos ir harmonijos tarp gyvūnų ir kitų būtybių gynėjais. Žinoma, kad elniai saugo save nuo bėdų (nebent išprovokuojami, pavyzdžiui, poravimosi sezono metu).
 • Moteriškumas – kaip minėjome anksčiau, Amerikos indėnų ir keltų tradicijose elniai buvo laikomi moteriškumo ir malonės simboliais. Taip pat būdingas jų švelnumas ir švelnumas, kurie taip pat yra tradiciškai moteriški bruožai.
 • Grožis – žinoma, elniai ir stirnos yra nepaprastai gražūs gyvūnai; jie yra labai grakštūs ir elegantiški, ir nors jie yra stiprūs ir atsparūs, jie taip pat turi trapumo bruožą. Jei kada nors matėte elnias miške, atpažinsite, kai sakysime, kad jų išvaizda yra beveik mitinė ir kitokia.
 • Gerumas – elniai paprastai yra labai taikūs ir malonūs gyvūnai. Jie yra švelnūs kitų gyvūnų ir žmonių atžvilgiu. Kad ir kur jie pasirodytų, jie neša harmonijos ir gėrio jausmą, o tai yra jų gerumo ženklas.
 • Motinos meilė – norėdami grįžti į Bambi, visi žinome, kad stirnos ir elniai yra laikomi geros šeimos ir motinos meilės simboliu. Yra žinoma, kad stirnos puikiai augina vaikus ir visiškai atsiduoda vaiko gyvenimui.
 • Dvasingumas ir mitiškumas – kaip minėjome, daugelis kultūrų ir tradicijų elnius laiko anapusinio, magijos, mitiškumo ir dvasingumo simboliu. Kadangi elnių išvaizda ir elgesys visada yra ypatingas liudytojas, daugelis apibūdina tai kaip pasaką.

Elnių tatuiruočių dizaino idėjosKreditas: @marta_vinni_tattoo

40+ geriausių elnių tatuiruočių dizaino idėjų

Elnių galvos tatuiruotė

Elnių galva visada buvo pagrindinis tatuiruotės dizaino pasirinkimas. Dėl elnio pozicijos ir karūnos elnias turėjo puikų kūrybinio dizaino įkvėpimo šaltinį.

Yra žinoma, kad elnių medžiotojai linkę pasidaryti tatuiruotę su elnio galva kaip pagarbą gyvūnams; kai kurie medžiotojai tai daro, norėdami pademonstruoti elnius kaip trofėjų. Tačiau elnių galvos tatuiruotės paprastai laikomos garbe šiems nuostabiems gyvūnams. Daugiausia dėmesio skiriama elnio laikysenos ir karūnos grožiui (karūna yra elnio pasididžiavimas).

Elnio galvos tatuiruotė ant petiesVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos tatuiruotė ant krūtinėsVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos ir šakos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos tatuiruotė su ilgais ragaisVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos ir gėlių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Geometrinė elnių tatuiruotė

Geometrinės elnių tatuiruotės dažnai sutelktos tik į elnio galvą. Priežastis slypi elnio karūnoje, kuri puikiai tinka geometrinėms formoms ir dizainams. Elnio veidas taip pat yra puiki drobė įvairioms geometrinėms formoms ir modeliams. Tokiose tatuiruotėse yra daug linijinio darbo, neigiamos erdvės naudojimo, taškų ir šešėlių. Jei norite prasmingos, tačiau paprastos, bet efektyvios tatuiruotės, rekomenduojame pasirinkti geometrinį dizainą.

Elnių galvos tatuiruotė su apskritimuVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos tatuiruotė su trikampiuVaizdo šaltinis: Instagram Juodojo elnio galvos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Energinga elnio galvos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Perdėta elnių karūnos tatuiruotė

Kitas elnių galvos tatuiruotės dizaino variantas yra tas, kuriame yra perdėta elnio karūna. Šios tatuiruotės daugiausia orientuotos į elnio vainiką, todėl elnio galva ir kūnas paprastai yra mažesni, palyginti su karūna.

Šio dizaino esmė yra pabrėžti elnio aspektą, kuris labiau susijęs su gyvūno jėga ir galia. Elniai karūną naudoja kovodami su kitais elniais dėl patelės arba apsigindami nuo kitų gyvūnų, bandančių juos užpulti.

Perdėta elnių karūnos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos tatuiruotė ir apverstas trikampisVaizdo šaltinis: Instagram Elnio galvos tatuiruotės pusėVaizdo šaltinis: Instagram Elnių ir grybų tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram

Gėlių elnių karūnos tatuiruotė

Nėra geresnio būdo pabrėžti elnių ir stirnų moteriškumą ir grožį, nei pasidaryti gėlių elnių karūnos tatuiruotę. Toks tatuiruotės dizainas ne tik pabrėžia moteriškumo aspektą, bet ir pabrėžia neįtikėtiną ryšį tarp elnių ir jų natūralios aplinkos.

Elnias ir jo natūrali buveinė papildo viena kitą taip, kad atrodo kaip viena, kuri pavaizduota šiuose tatuiruočių projektuose. Nors daugiausia dėmesio skiriama moteriškiems bruožams, gėlių elnių tatuiruotės puikiai tinka tiek vyrams, tiek moterims.

Gėlių elnių karūnos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Elnių galvos ir raudonų gėlių tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram Gėlių elnių karūnos tatuiruotė ir lapaiVaizdo šaltinis: Instagram Violetinė ir geltona gėlių elnių karūnos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Juodos gėlės elnio karūnos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Natūrali elnių tatuiruotė

Natūrali elnių tatuiruotė reiškia, kad tatuiruotės dizainas visiškai įkvėptas tikroviško gyvūno pobūdžio. Nėra perdėtų linijų, spalvų ar papildomų modelių. Tatuiruotė vaizduoja elnius ar stirnas tikromis spalvomis, švelniomis linijomis ir ramybe. Toks tatuiruotės dizainas skirtas tiems, kurie nori pagerbti šį gyvūną tikra forma ir tikrove.

Natūrali elnių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Trys elnių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Elnių ir laukinių žąsų tatuiruotėsVaizdo šaltinis: Instagram Sėdinčio elnio tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Elnių kaukolės tatuiruotė

Norėdami nukrypti nuo moteriško elnio ar stirnos aspekto, daugelis linkę pasidaryti elnių kaukolių tatuiruotes. Pagrindinė tokių tatuiruočių dizaino auditorija paprastai yra vyrai, nes atrodo, kad jie labiau susiję su šiais vyriškais elnio bruožais, o ne su dvasiniais, moteriškais ir elegantiškais bruožais.

Šios tatuiruotės yra labai intensyvios, o kai kuriais atvejais net grėsmingos ir piktoji. Jie simbolizuoja mirtį ir tai, kas anksčiau buvo gyvūnai. Palyginti su paprastai taikaus ir dvasinio elnio simbolika, elnio kaukolės tatuiruotės dizainas nuo jo kuo labiau atsiskiria.

Elnių kaukolės tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Elnių kaukolės tatuiruotė su apskritimu ir trikampiuVaizdo šaltinis: Instagram Elnių kaukolės ir gėlių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Paprastos elnių tatuiruotės

Šios tatuiruotės dažnai pasižymi elnių kontūrais, čia ir ten yra keletas detalių ir atspalvių. Paprastos elnių tatuiruotės puikiai tinka tiems, kurie nori, kad viskas būtų paprasta, tačiau veiksminga. Dizainas retai būna sudėtingas, o tatuiruotės dažnai būna juodos arba pilkos (arba pasižymi spalvų užuominomis).

Tai reiškia, kad tatuiruotė jums nekainuos daug, bet vis tiek jums tiks ir veiksmingai išvers elnių simboliką. Paprastos elnių tatuiruotės taip pat atrodo pačios švelniausios; jie veiksmingai verčia elnių patinų ir patelių švelnumą ir trapumą.

Paprasta elnių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Paprasta elnių tatuiruotė ant petiesVaizdo šaltinis: Instagram Paprasta elnių ir gėlių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Spalvinga supaprastinta elnių tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Paprasta elnio galvos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram Samllo elnio galvos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

Kur dėti elnių tatuiruotę?

Atsižvelgiant į tipiško elnio tatuiruotės dizaino formą, gali būti gana įdomu nuspręsti, kur būtų geriausia tatuiruotė. Štai keletas mūsų rekomendacijų;

 • Krūtinės sritis – Žinoma, pasidaryti tatuiruotę ant krūtinės gali būti gana skausminga. Tačiau su nuostabia elnių tatuiruote tai daugiau nei verta. Krūtinė puikiai tinka elnių dizainui, kuriame yra perdėti elnių vainikai arba elnio kaukolė.

Elnių galvos tatuiruotė krūtinės srityjeVaizdo šaltinis: Instagram

 • Šlaunies sritis – jei norite pasidaryti didesnę elnio tatuiruotę, bet nenorite, kad ji būtų pernelyg akivaizdi ir matoma, rekomenduojame šlaunų sritį. Ši sritis yra pakankamai didelė, kad tilptų nuo vidutinių iki didelių tatuiruočių, net jei elnio karūna yra perdėta. Skausmas gali skirtis nuo pakeliamų iki labai skausmingų, priklausomai nuo to, ar turite storesnį raumenį, ar lieknesnę šlaunį.

Elnių galvos tatuiruotė šlaunų srityjeVaizdo šaltinis: Instagram

 • Viršutinės rankos/bicepso/rankovės sritis – dar viena puiki elnių tatuiruotės vieta yra žasto ar bicepso sritis. Galite naudoti viršutinę ranką, kad gautumėte mažo ar vidutinio dydžio elnių tatuiruotę, arba visą rankovių plotą, kad sukurtumėte darnią elnių tatuiruotę, kurioje bus ir kitų dizainų bei modelių. Šią tatuiruotės vietą galima lengvai uždengti, todėl jums nereikia jaudintis, kad tatuiruotė trukdys jūsų darbui.

Elnių galvos tatuiruotė ant viršutinės rankos sritiesVaizdo šaltinis: Instagram Meninė elnio galvos tatuiruotėVaizdo šaltinis: Instagram

 • Viršutinė nugaros/pečių sritis – ši sritis yra puiki, nes ji yra lygi ir lygi, todėl galite troškinti tatuiruotės taip, kaip norite. Skausmas yra gana pakenčiamas; kuo labiau tatuiruotė bus nutolusi nuo nugaros centro, tuo mažiau skaudės. Ši sritis puikiai tinka didesnėms tatuiruotėms, tačiau taip pat gali atrodyti miela su mažesniu, paprastesniu elnio kontūru.

Elnių tatuiruotė viršutinėje nugaros pečių srityjeVaizdo šaltinis: Instagram

 • Dilbio sritis – tai yra labiausiai paplitusi tatuiruotės vieta, kurią galima pasirinkti. Jis yra plokščias, lygus ir tatuiruotės ant dilbio puikiai atrodo beveik visais atvejais. Jūsų elnių tatuiruotė puikiai atrodys ant dilbio, nepriklausomai nuo tatuiruotės dydžio ar tipo. Tai reiškia, kad galite išprotėti dėl dizaino ir padaryti kažką tikrai unikalaus. Tatuiruotę galima lengvai uždengti ilgomis rankovėmis, tačiau ji bus matoma karštu oru.

Elnių galvos tatuiruotė dilbio srityjeVaizdo šaltinis: Instagram

 • Pėdų sritis – nors pėda yra viena skausmingiausių tatuiruočių vietų, mes manome, kad drąsiausi iš mūsų gali ja pasinaudoti, norėdami pasidaryti nuostabią elnių tatuiruotę. Kaip matote iš mūsų pavyzdinės tatuiruotės, elnio tatuiruotė atrodo išskirtinai ant kojos. Taigi, kai kitą kartą bandysite sugalvoti naują tatuiruotės vietą, apsvarstykite pėdos ar kulkšnies sritį.

Elnio galvos tatuiruotė ant kojosVaizdo šaltinis: Instagram

Galutinės mintys

Tikimės, kad jums patiko mūsų tatuiruočių pasirinkimas elnių tatuiruočių dizainui. Mūsų tikslas buvo kiek įmanoma labiau priartinti elnių simboliką ir prasmę bei pademonstruoti šiuo metu geriausias tatuiruočių dizaino idėjas, kurias galite įkvėpti. Jei pastebėjote, kad kažką praleidome, arba manote, kad kažką turėtume įtraukti į straipsnį, praneškite mums. Norėdami gauti daugiau informacijos ir tatuiruočių dizaino, būtinai peržiūrėkite mūsų panašius straipsnius svetainėje.