Dizainas

15 tatuiruočių tipų: išsamus vadovas (atnaujinta 2021 m.)

Bandymas rasti tinkamą tatuiruotę gali būti šiek tiek neįtikėtinas, atsižvelgiant į visus skirtingus tipus ir stilius. Svarbu, kad tatuiruotės dizainas atitiktų jūsų bendrą estetiką, bet taip pat turėtų prasmę ir pateiktų tam tikrą asmeninę simboliką. Žinoma, visada galite ieškoti madingo, įprasto dizaino, tačiau kai tik ši tendencija išnyks, jūsų tatuiruotė taip pat praras pradinį patrauklumą.

Taigi, jei vis dar ieškote tobulo tatuiruotės stiliaus ir tipo, atitinkančio jūsų asmenines nuostatas, esate tinkamoje vietoje. Tolesnėse pastraipose mes išsamiai išnagrinėsime įvairių tipų tatuiruotes. Šis išsamus vadovas padės išsirinkti mėgstamą stilių ir galbūt netgi padės priimti geriausią dizaino sprendimą. Taigi, be jokių papildomų veiksmų, pradėkime!

Geriausi tatuiruočių stiliai, atitinkantys jūsų estetiką ir pageidavimus!

1. Juodos ir pilkos spalvos tatuiruotės

Pradėkime nuo pagrindų; juodos ir pilkos tatuiruotės. Tai yra atspirties taškas daugeliui žmonių, nusprendusių pasidaryti tatuiruotę. Juodos ir pilkos tatuiruotės yra puikios, nes jos tinka kiekvienam tatuiruotės stiliui. Dizainas gali atrodyti tikroviškas dėl tinkamo pilkos spalvos atspalvio arba juodos spalvos. Kai kurie tatuiruočių menininkai netgi naudoja neigiamą erdvę, norėdami pabrėžti tam tikrą dizainą arba suteikti tatuiruotės gylio.

Pilkos ir juodos tatuiruotėsKreditas: Instagram Juodos ir pilkos tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Juodos ir pilkos spalvos tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

2. Minimalistinės tatuiruotės

Tai yra tatuiruočių tipai, kurie gali būti maži arba dideli, tačiau apskritai turi paprastą dizainą. Dizainą gali sudaryti tik kelios susipynusios linijos, pavyzdžiui, linijinis darbas arba didelis neigiamos erdvės naudojimas, kad tatuiruotė atrodytų sudėtingesnė ir didesnė.

Vienas iš pagrindinių minimalistinių tatuiruočių patrauklumų yra tai, kad dizainui galite naudoti bet kokią spalvą, neišleisdami daug pinigų, nes dizainas yra paprastas. Tačiau juodas rašalas yra pagrindinis minimalistinių tatuiruočių pasirinkimas apskritai.

Minimalistinės tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Minimalistinės tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Minimalistinės tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

3. Linijinis darbas arba „Line Art“ tatuiruotės

Linijinės tatuiruotės yra viena iš mūsų mėgstamiausių. Šios tatuiruotės gali būti paprastos konstrukcijos, tačiau linijos visada pribloškiančios. Dizainas dažnai sukasi apie geometrines figūras ir sudėtingus sukimosi efektus. Jie gerai atrodo visur, kur juos dedate, ir nėra tokie intensyvūs kaip kiti tatuiruočių dizainai.

Linijinės tatuiruotės yra tikras meno kūrinys, nes tatuiruočių meistrai turi būti ne tik išradingi, bet ir turėti įgūdžių atlikti sudėtingas linijas, naudojant tik tvirtas rankas.

Linijiniai darbai arba linijinės tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Linijiniai darbai arba linijinės tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Linijiniai darbai arba linijinės tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

4. Realistinės tatuiruotės

Realistiškas tatuiruotes gali sudaryti įvairūs dizainai; jie neapsiriboja tik vienu iliustracijų ir vaizdų rinkiniu, kurį paprastai daro tatuiruotojai. Tačiau tikroviškos tatuiruotės turi unikalų ir būdingą vaizdinį patrauklumą.

Jie leidžia kiekvienam dizainui atrodyti tikram, nepriklausomai nuo to, ar jie vaizduoja naminį gyvūnėlį, žmogų, gėlę ar net išgalvotą personažą. Kad ir ką jie pavaizduotų, dizainas atrodys gyvas. Tokios tatuiruotės reikalauja aukštos kvalifikacijos tatuiruočių meistro ir priklauso brangesnėms, aukščiausios klasės tatuiruotėms.

Realios tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Realios tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Realios tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

5. Portreto tatuiruotės

Šios tatuiruotės dažnai yra tikroviška žmonių iliustracija. Garsios ir įtakingos asmenybės dažnai yra pagrindinis portreto tatuiruotės pasirinkimas. Šios tatuiruotės gali apimti neįtikėtinai tikrovišką juodai pilką žmogaus kontūrą arba išsamų, hiperrealistinį kažkieno spalvos atvaizdavimą. Bet kokiu atveju portretinėms tatuiruotėms reikalingas tatuiruočių meistras, kuris yra neįtikėtinai talentingas ir patyręs portretų kūrime.

Portreto tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Portreto tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Portreto tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

6. Siurrealistinės tatuiruotės

Siurrealistinio tipo tatuiruotės visada buvo populiarios ne ta prasme, kad jos yra populiarios arba tampa visur esančios ir nuobodžios. Priešingai, šios tatuiruotės visada yra įdomios ir unikalios.

Tema ir vaizdai keičiasi nuo vieno dizaino prie kito, tačiau meniškumo ir „nerealaus“ jausmas visada yra. Kaip ir ankstesnių tipų tatuiruotėms, siurrealistiniam dizainui taip pat reikalingi aukštos kvalifikacijos tatuiruočių meistrai.

Siurrealistinės tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Siurrealistinės tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Siurrealistinės tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

7. Abstrakčios tatuiruotės

Kadangi minėjome siurrealistines tatuiruotes, negalėjome negalvoti ir apie abstrakčias tatuiruotes. Abstrakčios tatuiruotės, pagrįstos Abstraktus menas, o tiksliau abstrakčių sąvokų pateikimas per meną.

Todėl šios tatuiruotės gali būti gana atsitiktinės, iš pradžių neplanuotos ir nelogiškos. Tačiau abstrakčių tatuiruočių esmė yra atrodyti nepakartojamai ir atsitiktinai, daug negalvojant ir nesureikšminant. Abstrakčios tatuiruotės yra labai universalios ir gali atitikti bet kokio tipo estetiką ar asmenines nuostatas.

Abstrakčios tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Abstrakčios tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Abstrakčios tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

8. Geometrinės tatuiruotės

Įkvėptos įvairių formų ir dizaino, geometrinės tatuiruotės gali būti bet kokios – nuo paprastų iki sudėtingų. Šios tatuiruotės dažnai tinka visiems, tačiau dizainas turi atitikti tatuiruotės vietą.

Geometrinę tatuiruotę taip pat gali įkvėpti kai kurios genčių tatuiruotės ar genčių simboliai. Tačiau šiuolaikinė geometrinių tatuiruočių estetika pasižymi mechaniškesne, aštresne ir drąsesne, bet subtilesne išvaizda, todėl tinkamai atlikti reikia kvalifikuoto tatuiruotojo.

Geometrinės tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Geometrinės tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Geometrinės tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

9. „Americana“ tatuiruotės

Manoma, kad „Americana“ tatuiruotės atsirado XVIII a., Kai jas dėvėjo užsienyje keliavę ir kovoję kariai. Senosios mokyklos amerikietiškos tatuiruotės buvo seniai pamirštos, kol tatuiruočių meistras buvo žinomas kaip Jūreivis Džeris (Normal Collins) 1900 -aisiais atšaukė „Americana“ stilių.

„Americana“ tatuiruotės yra žinomos dėl savo aptakus, paprastas, bet švarus dizainas, kuriame spalvos yra prisotintos, o piešiniuose-rožės, gyvūnų galva, kaiščio simbolika ir su kariuomene susiję ženklai.

„Americana“ tatuiruotės 1Kreditas: Instagram „Americana“ tatuiruotės 2Kreditas: Instagram „Americana“ tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

10. Japonų tatuiruotės

Japoniškos tatuiruotės yra bene garsiausias tatuiruočių tipas. Jie išlaikė savo populiarumą šimtus metų Rytuose ir dešimtmečius Vakaruose. Jų tradicinė išvaizda, taip pat vykdymas daro kiekvieną japoniško stiliaus tatuiruotę tikru šedevru.

Kadaise susieti su mafija, samurajai ir japonų pogrindis šiais laikais yra pasaulinės tatuiruočių bendruomenės kuokštelė. Japoniškos tatuiruotės dažnai pasižymi tradicine japonų simbolika, taip pat ryškiu, drąsiu ir labai įmantriu dizainu.

Japonų tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Japonų tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Japonų tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

11. Tatuiruotės rankomis

Taip pat žinomas kaip tatuiruotės „klijuok ir kibk“, rankų tatuiruotės yra žinomos dėl jų atlikimo būdo. Tradicinės tatuiruotės atliekamos naudojant tatuiruočių rašiklio mašiną ir tradicinį rašalą. Tačiau rankomis kišami dažai daromi naudojant analoginę tatuiruočių mašiną ir tatuiruotės kokybės adatą.

Šios tatuiruotės paprastai yra mažiau skausmingos ir mažiau pažeidžia odą, tačiau galutinė išvaizda nėra standartizuota. Pavyzdžiui, viena tatuiruotė ranka gali atrodyti taip, lyg tai būtų padariusi mėgėja, kaip rankų darbo ar kaip mašina. Tačiau tatuiruotės „Stick-and-Poke“ yra žinomos tatuiruočių bendruomenėje, todėl jų išvaizda yra šiame sąraše.

Tatuiruotės rankomis 1Kreditas: Instagram Tatuiruotės rankomis 2Kreditas: Instagram Tatuiruotės rankomis 3Kreditas: Instagram

12. Žodžiai ir frazės Tatuiruotės

Dauguma tatuiruočių turi tam tikrų vaizdų ar iliustracijų. Tačiau žodžių ir frazių tatuiruotėse yra tik žodžiai ir frazės. Juose yra tik raidės, o kartais ir skaičiai (pavyzdžiui, datos atveju).

Šios tatuiruotės dažnai būna paprastos, subtilios ir mažos. Tačiau, nors jų įgyvendinimas gali atrodyti taip pat paprastas, jiems vis tiek reikia aukštos kvalifikacijos tatuiruočių menininko, turinčio patirties rašant tatuiruočių rašiklį. Priešingu atveju žodis ar frazė gali pasirodyti netikslūs ir netinkami.

Žodžiai ir frazės Tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Žodžiai ir frazės Tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Žodžiai ir frazės Tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

13. Gėlių tatuiruotės

Gėlių tatuiruotės yra visur tatuiruočių bendruomenėje. Jie gali turėti įvairių dizainų ir reikšmių, priklausomai nuo tatuiruotės kultūrinio įkvėpimo. Arba jose gali būti keletas skirtingų gėlių, tokių kaip lotosas, rožės, levandos ir tt.

Jie taip pat yra gana universalūs ir gali būti lengvai derinami su kitų stilių tatuiruotėmis. Gėlių tatuiruotėse taip pat gali būti įvairių elementų ir sudėtingumo lygių, jie gali būti vienspalviai arba spalvingi.

Skaityti daugiau: 

40+ geriausių saulėgrąžų tatuiruočių dizaino idėjų (prasmė ir įkvėpimas)

20 ir daugiau lotoso gėlių tatuiruočių dizaino idėjų (prasmė ir įkvėpimas)

Gėlių tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Gėlių tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Gėlių tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

14. Ištisinės linijos kontūro tatuiruotės

Šios tatuiruotės paprastai laikomos linijinėmis tatuiruotėmis. Tačiau jiems reikia visiškai kitokios technikos. Visas tatuiruotės dizainas yra užbaigtas viena linija, kur linija tarnauja kaip kontūro brėžinys arba dizaino kontūras.

Šios linijos metu tatuiruočių mašina niekada nenustoja veikti, tai reiškia, kad ji nuolat tatuiruoja odą. Linijos kontūro tatuiruotėse nenaudojamas šešėlis ir detalės; jos yra labai paprastos konstrukcijos, tačiau sunkiai įgyvendinamos.

Ištisinės kontūro tatuiruotės 1Kreditas: Instagram Ištisinės linijos kontūro tatuiruotės 2Kreditas: Instagram Ištisinės kontūro tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

15. UV arba švytėjimo tamsoje tatuiruotės

UV tatuiruotės nėra tokios populiarios kaip minėtosios. Tačiau jie būdingi tam tikrai kultūrinei ir tatuiruočių scenai. UV tatuiruotės išpopuliarėjo dešimtajame dešimtmetyje reivo ir klubo laikais ir dėl tos pačios priežasties pastaraisiais metais pradėjo sulaukti dėmesio. Klubo ir reivo scenoje pradėta tyrinėti tamsoje švytinčias UV spindulių tatuiruotes, kurios suteikia išskirtinius efektus veikiant UV šviesai.

Daugelis mano, kad UV tatuiruotės daromos naudojant toksiškus ar kancerogeninius dažus. Ir nors tai buvo 90 -aisiais, UV tatuiruotės šiais laikais daromos naudojant specialius ryškius pigmentus, be toksiškų ir pavojingų cheminių ingredientų.

UV arba švytinčios tamsoje tatuiruotės 1Kreditas: Instagram UV arba švytinčios tamsoje tatuiruotės 2Kreditas: Instagram UV arba švytinčios tamsoje tatuiruotės 3Kreditas: Instagram

Galutinės mintys

Mes puikiai žinome, kad šie 15 tipų tatuiruotės nėra galutinis skaičius. Yra daugybė kitų tatuiruočių tipų ir stilių. Tačiau tai buvo standartiniai tatuiruočių tipai, kuriuos priėmė ir vertino tatuiruočių bendruomenės visame pasaulyje.

Tikimės, kad šis išsamus vadovas padės jums rasti mėgstamą tatuiruotės tipą ir stilių. Norėdami gauti daugiau informacijos ir įkvėpimo apie tatuiruotės dizainą, būtinai peržiūrėkite kitus mūsų straipsnius, kuriuose labai išsamiai aptariame kiekvieną tatuiruotės stilių.